Bank Ochrony Środowiska wyróżnił firmy podczas gali w Toruniu

Bank Ochrony Środowiska przyznaje specjalne wyróżnienia – „Klony” – firmom z całej Polski, które nie tylko stawiają na efektywność biznesu, ale oraz funkcjonują w harmonii ze środowiskiem naturalnym (liść klonu jest elementem logotypu BOŚ). Podczas uroczystej gali w Toruniu wyróżnienia trafiły do: Spółdzielni Mieszkaniowej „Południe”, spółki Budizol, firmy Property, Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej z Chełmży, przedsiębiorstwa Abramczyk, firm Laude Smart Intermodal, Global Technik i P.W Lechpol.

Bank Ochrony Środowiska w ramach regionalnych uroczystości przyznaje wyróżnienia w kategoriach: Znaczący wynik ekologiczny i Innowacja ekologiczna. Ponadto Bank wspólnie z Fundacją BOŚ wręcza wyróżnienie specjalne w kategorii: Firma ekologicznie
oraz ogólnie zaangażowana.

Podczas gali w Toruniu regionalne wyróżnienia zbyt znaczący efekt ekologiczny i za innowację ekologiczną, wręczyli Adrian Markiewicz, Dyrektor Zarządzający Banku i Tomasz Jodko, Dyrektor Centrum Korporacyjnego wewnątrz Toruniu.

Za znaczący efekt ekologiczny uhonorowano cztery firmy. Nagrodzono Spółdzielnię Mieszkaniową „Południe” za ograniczenie strat ciepła, co przyczyniło się w konsekwencji do znacznej redukcji kosztów eksploatacyjnych budynków. Z kolei firma Budizol Property otrzymała wyróżnienie za ograniczenie zapotrzebowania na energię przy jednoczesnym zastosowaniu odnawialnych źródeł energii. Wyróżnienie trafiło też do Spółdzielni Mieszkaniowo Lokatorsko-Własnościowej z Chełmży za termomodernizację wielorodzinnych budynków mieszkalnych (minimalizacja strat ciepła w modernizowanych budynkach oraz redukcja kosztów ich eksploatacji). Firma Abramczyk została uhonorowana za montaż linii technologicznych z wykorzystaniem urządzeń o niskim poziomie zużycia energii elektrycznej i wysokiej sprawności energetycznej w zakładzie przetwórstwa ryb.

W kategorii innowacja ekologiczna firma Laude SMART Intermodal została wyróżniona zbyt wdrożenie rewolucyjnego rozwiązania, pozwalającego na przewóz w tym samym kontenerze dobór sypkich oraz paletyzowanych. Przedsiębiorstwo Global Technik odebrało nagrodę zbyt zastosowanie w procesie produkcji innowacyjnej technologii laserowego nakładania powłok wykorzystywanej w produkcji nowej generacji opraw zespołów łożysk i pierścieni ślizgowych.

W kategorii firma ekologicznie oraz społecznie zaangażowana wyróżniono spółkę P.W. Lechpol za stworzenie indywidualnego sytemu dostaw środków ku produkcji rolnej, dopasowującego się do potrzeb producentów rolnych. Nagrodę wręczyła Anna Żyła, Główny Ekolog Banku.

Wielki finał oraz rozdanie nagród głównych, czyli Klonów, przyznawanych za efektywne biznesowo oraz proekologiczne przedsięwzięcia, a także społeczne zaangażowanie, odbędzie się jesienią 2017 r.

Podziel się:

Ranking najlepszych kont bankowych :

ranking kont bankowych

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *