BGŻ BNP Paribas Faktoring z Linią Progresywną

BGŻ BNP Paribas Faktoring wprowadził do oferty nowy produkt – Linię Progresywną, która jest odpowiedzą na rosnące zapotrzebowanie na usługi faktoringowe w Polsce.

BGŻ BNP Paribas Faktoring, korporacja zależna Banku BGŻ BNP Paribas, jest jedną z najszybciej rozwijających się firm rynku faktoringowego w Polsce. Po pierwszym kwartale 2017 roku zajmuje 6. miejsce w rankingu Polskiego Związku Faktorów z 8-procentowym udziałem w rynku. W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie usługami faktoringowymi, nie tylko po stronie dużych korporacji, ale również małych oraz średnich przedsiębiorstw, spółka stale poszerza ofertę o rozwiązania odpowiadające na potrzeby zarówno tych pierwszych, jak oraz drugich. Klienci spółki mogą skorzystać z bogatej oferty produktowej od faktoringu tradycyjnego po produkty strukturyzowane, włączając import/export, polisy i rozwiązania cross-border.

– Nowością w naszym portfelu jest Linia Progresywna, produkt wykorzystujący zalety faktoringu odwrotnego przy jednoczesnym zabezpieczeniu ekspozycji tradycyjnymi należnościami handlowymi. Dzięki takiemu połączeniu jest ona bardziej dostępna dla przedsiębiorców – powiedział Michał Kazimierczak, dyrektor ds. Ryzyka BGŻ BNP Paribas Faktoring.

Linia Progresywna jest krótkoterminowym finansowaniem bez „twardych” zabezpieczeń, które pozwala na elastyczne zarządzanie środkami finansowymi oraz wykorzystanie ich zgodnie z zapotrzebowaniem przedsiębiorców. Poziom udostępnianego przez Faktora finansowania wewnątrz ramach produktu oparty jest na aktualnym saldzie należności Klienta. Z nowego rozwiązania będą mogli skorzystać zarówno obecni, jak oraz nowi Klienci spółki. Co więcej, Linia Progresywna umożliwia przedsiębiorcom redukcję kosztów administracyjnych związanych z monitorowaniem płatności oraz windykacji, uzyskanie rabatów zbyt wcześniejszą płatność oraz jednocześnie wydłużenie terminów płatności i cyklu rotacji zobowiązań.

 – Nowy produkt daje możliwość uzyskania finansowania do 100 proc. wartości wierzytelności, a jego atutem jest proces, który został w pełni zautomatyzowany oraz jest obsługiwany przez układ E-trade. Warto jednak pamiętać, że wiele czynników wpływa na rozmiar finansowania. Już dziś zapraszamy zainteresowanych przedsiębiorców do kontaktu z naszymi przedstawicielami – podkreśla Paweł Tomala, dyrektor ds. Sprzedaży, członek Zarządu BGŻ BNP Paribas Faktoring.

Podziel się:

Ranking najlepszych kont bankowych :

ranking kont bankowych

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *