Citibank: Bon o wartości 400 zł do wydania w sklepie mall.pl za wyrobienie bezpłatnej karty kredytowej Simplicity

Ruszyła druga edycja promocji Citibanku, która poprzednim razem cieszyła się sporym zainteresowaniem. W zamian za wyrobienie karty kredytowej możemy zgarnąć voucher do sklepu internetowego mall.pl o wartości 400 zł. O ile, oczywiście, jesteśmy nowym klientem Citibanku 🙂

400 zł do mall.pl za wyrobienie karty Simplicity

Przesunięty okres karencji

W porównaniu do pierwszej edycji promocji bank postanowił wprowadzić pewną (pozytywną) zmianę i skrócił okres karencji. Nowy klient jest teraz definiowany jako osoba, która nie posiadała żadnej głównej karty kredytowej Citibanku od 1 stycznia 2015. Jeśli więc należysz do tego grona, to oferta jest właśnie dla ciebie – choć pod pewnym warunkiem. Bank już na wstępie określa bowiem jakie są minimalne wymagania aby otrzymać kartę:

wiek – minimum 21 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce;
dla firm – min. wiek 21 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata.

Jeśli spełniasz powyższe warunki, to wystarczy udać się na dedykowaną stronę promocji i zostawić swoje dane w formularzu. W ciągu kilku dni roboczych oddzwoni do nas konsultant i przeprowadzi przez dalszy proces wnioskowania, gdzie oceniona zostanie nasza zdolność kredytowa. Jeśli proces przebiegnie pozytywnie, to po kolejnych kilku dniach otrzymamy kartę. Czas na złożenie wniosku mamy do 31 maja 2017.

400 zł za wydanie 1000 zł kartą

Co dalej? Regulamin promocji określa dwa warunki, po spełnieniu których należeć nam się będzie tytułowa nagroda w postaci bonu zakupowego. Po pierwsze: musimy zalogować się do bankowości internetowej Citibank Online (co nie jest zbyt wymagające, bo w ten sposób możemy np. aktywować kartę). Po drugie: musimy wykonać transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę min. 1000 zł (czyli po naszemu: zapłacić kartą w sklepach lub internecie). Na wykonanie obu czynności będziemy mieć czas do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy (data ta będzie wskazana na umowie, która przyjdzie do nas pocztą). Jeśli, przykładowo, umowę podpiszemy jeszcze w lutym, to czas na wykonanie zadań będziemy mieć do końca kwietnia. A trzeba przyznać, że nawet dla osoby młodej wydanie 1000 zł w nawet trzy miesiące nie powinno stanowić problemu (zawsze można się np. z kimś umówić na zatankowanie mu samochodu).

Przejdź na stronę promocji i zgarnij 400 zł

To w zasadzie tyle, jeśli chodzi o warunki. Bon o wartości 400 zł do wykorzystania w sklepie mall.pl zostanie przekazany poprzez wiadomość w bankowości elektronicznej Citibank Online nie później niż do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Voucher będzie ważny do 31.12.2017, a minimalna wartość zamówienia przy której będzie działał to 401 zł (czyli min. 1 zł płacimy z własnej kieszeni ;)).

Haczyki? Opłaty?

Osoby, które nie są aktywnymi czytelnikami bloga z pewnością zastanawiają się gdzie jest haczyk. Odpowiadając krótko: haczyka brak, ale pod pewnymi warunkami. Po pierwsze: karta kredytowa, jak sama nazwa wskazuje, to produkt kredytowy. Nawet sam bank, podczas zawierania umowy, zobowiązany jest do podawania oprocentowania i wyliczania RRSO oferty. Plusem karty kredytowej jest jednak fakt, że jeśli korzystamy z niej odpowiedzialnie, to nie płacimy żadnych odsetek. Wystarczy spłacać swoje zadłużenie na czas, a kosztów nie będzie. Więcej o tym pisałem w poradniku mądrego korzystania z kart kredytowych.

Po drugie: karta kredytowa Citibanku może być darmowa, ale może być również płatna. Wszystko zależy od tego jaką kartę wybierzemy i z jakich usług będziemy korzystać. Owszem, możemy wybrać kartę MasterCard World z punktami premiowymi za zakupy, ale ich realna wartość będzie niewielka w porównaniu do opłaty miesięcznej w wysokości 18 zł. Dlatego zawsze polecamy wybierać kartę Simplicity, za prowadzenie której bank nie pobiera opłaty miesięcznej. Podczas rozmowy z konsultantem upewnijmy się tylko, że wyłączone są płatne usługi typu CitiPhone, ani nie jest zakładane żadne konto osobiste (nie jest potrzebne w promocji). Gwarantuję, że po spełnieniu tych warunków za kartę nie zapłacicie ani grosza (co z resztą potwierdza tabela prowizji u dołu artykułu). Bank, po prostu, statystycznie wie, że całościowo oferta mu się opłaca – zawsze znajdzie się osoba, która wpadnie w pułapkę zadłużenia albo np. polubi bank i skorzysta z innych, płatnych produktów.

Na koniec pytanie, które pojawia się często w komentarzach: czy z karty trzeba korzystać przez dłuższy okres? Nie. Regulamin wymaga tylko spełnienia warunków opisanych wyżej. Co zrobimy później, to nasza sprawa 🙂

Ważne dokumenty

Regulamin promocji Tabela opłat i prowizji Wzór umowy o kartę kredytową

Kalendarz promocji

do 31 maja Złóż wniosek o kartę 0 zł do końca 2 pełnego mies. Zaloguj się do banku i wydaj 1000 zł w ciągu 1 miesiąca Po spełnieniu warunków odbierz nagrodę 400 zł

Ranking najlepszych kont bankowych :

ranking kont bankowych

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *