Czy oszczędzania można się nauczyć? Platforma edukacyjna Kapitalni.org od Wonga.pl

Z każdej strony jesteśmy nakłaniani do oszczędzania: na lepszą przyszłość, na nowy samochód, na spełnianie marzeń czy dostatnią emeryturę. Nie każdemu jednak po drodze z tym modelem zarządzania swoimi pieniędzmi. Jednym oszczędzanie przychodzi z łatwością, bo taką mają naturę, inni z kolei wolą wydawać…. Czy zatem oszczędzania wolno się nauczyć? Oczywiście, że tak. Pomóc w tym może platforma eduakcyjna stworzona przez dobrze nam znanego pożyczkodawcę – Wonga.pl.

Kapitalni.org – bo tak nazywa się ta platforma – mają za zadanie unosić kwalifikacje z zakresu wiedzy finansowej. Serwis powstał już dwa lata temu, ale cieszy się dużą popularnością. Jego twórcy za cel obrali sobie efektywną edukację finansową internatów, a w szczególności klientów korzystających z usług Wonga.pl. Wiedza z zakresu finansów osobistych i ich internetowego aspektu jest dostarczana w sposób przyjazny, a jednocześnie merytoryczny. Każdy internauta można podnieść swoje kwalifikacje z zakresu oszczędzania oraz rozsądnego wydawania zbyt pomocą przystępnych kursów video, artykułów oraz porad ekspertów, a także weryfikować swoją wiedzę egzaminami.

Wiedza finansowa w pigułce. Jakie metody nauki oferują Kapitalni.org?

Platforma oferuje przede wszystkim kursy internetowe, które pozwalają na szybkie oraz efektywne zdobycie wiedzy z zakresu finansów i natychmiastowe jej zweryfikowanie za pomocą egzaminów. Kursy dostępne w serwisie zostały podzielone na kilka przystępnych kategorii:

wychodzenie z długów (omawiane są: takie tematy, jak upadłość konsumencka, jak ustrzec się zajęć komorniczych, licytacja oraz egzekucja komornicza stąpnięcie po kroku, jak wyjść z długów krok po kroku, prawa oraz obowiązku dłużnika, co może windykator oraz komornik), pożyczanie (omawiane są szczegóły pożyczki, RRSO, 5 rzeczy, które budują wiarygodność kredytową oraz finansową, rozsądne pożyczanie, pułapka spirali długów, odstąpienie od pożyczki, wiedza na temat baz kredytowych, problemy z terminową spłatą, odrzucenie wniosku kredytowego, pożyczki krótkoterminowe, trudność historii kredytowej czy na co zwracać uwagę obok pożyczaniu), oszczędzanie (podejmowane są następujące tematy: oszczędzanie długoterminowe oraz krótkoterminowe, jak oszczędzać na wymianie walut, początki oszczędzania, jak krok po kroku robić spis finansowe, jak planować swój budżet domowy, jak oszczędzać na jedzeniu, jakich błędów w oszczędzaniu uniknąć,jak kupować, jak planować wydatki itp.), bezpieczeństwo finansowe oraz cyfrowe (dowiemy się w tym dziale między innymi, kim jest rzecznik konsumentów, jakie są popularne oszustwa internetowe, jak chronić swoją tożsamość, jak bezpiecznie zakupywać online, korzystać z internetu i bankowości elektronicznej),pomnażanie oszczędności (omawiane są kwestie inwestowania w nieruchomości, systemu emerytalnego, trzeciego filaru czyż obligacji), psychologia finansów (mowa jest o zakupoholizmie, problemach z zadłużaniem się, sztuczkach sklepowych, błędach finansowych oraz promocjach).

Każdy kurs zaczyna się od filmu video omawiającego problem. Następnie przypominane są najważniejsze jego zagadnienia w formie praktycznych wskazówek (tzw. wiedza wewnątrz pigułce). Kurs kończy się egzaminem.

W serwiesie Kapitalni.org można znaleźć wiele artykułów poruszających różne problemy z zakresu finansów: pożyczania, oszczędzania, wydawania, inwestowania itp. Znajdziemy tam odpowiedź na wiele nurtujących nas pytań. Pomocne mogą okazać się także Porady ekspertów – są to artykuły tworzone przez wykwalifikowanych prawników, doradców, marketerów oraz finansistów, którzy swoją wiedzę konfrontują z doświadczeniem w różnych branżach. Użytkownicy serwisu Kapitalni.org mogą wykorzystać także z kalkulatorów, np. obliczając swój budżet domowy, sprawdzając ile kosztuje palenie papierosów czy wyliczając dochód z lokaty. Na platformie można też rozwiązywać ciekawe quizy (np. sprawdzając swoją osobowość finansową) lub ujmować udział w sondach dotyczących różnych zakresów finansowych.

Pożyczaj, ucz się oraz zarabiaj

Wonga – twórca serwisu Kapitalni.org – swoim klientom-pożyczkobiorcom oferuje dodatkowe korzyści wewnątrz zamian za udział w kursach oraz regularne zdobywanie nowych kompetencji finansowych. Powstał nawet specjalny Program Korzyści, który pozwala na zdobycie rabatów na kolejne pożyczki zaciągane w Wonga. Jeśli klient terminowo spłaci swoje zobowiązania oraz rozwiąże testy przygotowane w serwisie Kapitalni.org, to zakwalifikuje się na odpowiedni segment uprawniający ku określonej liczby zniżek przy kolejnej chwilówce. I tak:

Segment Plus zapewnia 28% rabatu, element Premium to 34% zniżki, Segment Max to bonifikata w wysokości 42%.

Można więc ścibolić na pożyczaniu, a przy okazji zdobyć nowe umiejętności oraz profesjonalną wiedzę na temat finansów.

[Weź pożyczkę w Wonga oraz korzystaj z Programu Korzyści]

Kapitalna edukacja finansowa się opłaca

Wonga wpadła na świetny pomysł. Każdy może nauczyć się oszczędzania, racjonalnego wydawania, zarządzania budżetem domowym, uniknąć pułapek finansowych, dowiedzieć się więcej o pożyczkach oraz sposobach inwestowania pieniędzy. Takiej wiedzy niestety nie wynosimy ze szkoły- warto więc nadrobić zaległości z Kapitalni.org!

Czy oszczędzania można się nauczyć? Platforma edukacyjna Kapitalni.org od Wonga.pl 3.25 (65%) 8 głosów Udostępnij: zdatny artykuł? Zapisz się do naszego newslettera.

Oprócz informacji o najlepszych pożyczkach, dostaniesz wiele ciekawych dodatków, których nie publikujemy na stronie.

Dlaczego warto się zapisać? Dowiesz się gdzie najkorzystniej wziąć pożyczkę. Dostaniesz informacje o nowych pożyczkodawcach na rynku. Otrzymasz wiele ciekawych dodatków nie publikowanych na stronie. Wysyłamy max. 1 wiadomość w miesiącu. Zaznacz wszystkie Akceptuję Regulamin oraz Politykę prywatności Zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych Zgadzam się na przekazywanie informacji handlowych Pożyczki dla zadłużonych, czyli co wykonywać gdy wciąż brakuje pieniędzy? Pożyczka od ręki, czyli gotówka już w kilka minut

Inne wpisy z tej kategorii

Kredyt Konsolidacyjny – czy wiesz jak wybrać najlepszy? Pożyczka od ręki, czyli kasa już w kilka minut Pożyczki dla zadłużonych, zatem co robić gdy wciąż brakuje pieniędzy? Pożyczki dla bezrobotnych - jak je znaleźć?Gdy brak pracy jest problemem… Pożyczki dla bezrobotnych

Ranking najlepszych kont bankowych :

ranking kont bankowych

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *