Darmowe Konto Optymalne ze zwrotem do 300 zł rocznie w BGŻ BNP Paribas

Do oferty banku BGŻ BNP Paribas trafiło nowe Konto Optymalne, które zastąpiło wycofane z oferty Konto Praktyczne. To, co ma wyróżniać nowy rachunek na rynku to bezwarunkowe 0 zł za prowadzenie konta, posiadanie karty debetowej oraz wypłaty z wybranych bankomatów. To jednak nie wszystko. Jeśli dodamy do tego możliwość zgarnięcia zwrotu za płatności w sklepach (nawet 300 zł rocznie) oraz fakt, że łatwo zostać nowym klientem banku, to wychodzi nam bardzo dobry pakiet dla osób, które oczekują gwarantowany zwrot za płatności kartą w dłuższym terminie 🙂

Darmowe Konto Optymalne: 2% moneyback w BGŻ BNP Paribas

Do 300 zł dla nowych klientów

Jeśli zdecydujemy się na podpisanie umowy o Konto Optymalne do 31.08.2017, to automatycznie załapiemy się na promocję „Konto z Money Back”. Promocja ta pozwala na zyskiwanie zwrotów za codzienne płatności kartą w sklepach i internecie. Aby wziąć w niej udział trzeba być jednak nowym klientem banku. Jak bardzo nowym? Zgodnie z regulaminem wystarczy okres 6 miesięcy – co jest bardzo dobrym wynikiem w porównaniu do konkurencji (a nawet ostatnich promocji samego banku, gdzie okres karencji wynosił nawet 3 lata):

Klient, który nie jest lub nie był posiadaczem ani współposiadaczem rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego (konta osobistego) w Banku w okresie 6 miesięcy przed datą złożenia wniosku

Ile realnie zyskamy w promocji z moneybackiem? BGŻ BNP Paribas zdecydował się na zwrot w wysokości 2% wartości naszych zakupów, ale nie więcej niż 25 zł miesięcznie. Oznacza to, że maksymalny moneyback uzyskamy za zakupy o wartości 1250 zł. Wynik ten można uznać jako przyzwoity – zdarzają się promocję z większym procentem, jednak zazwyczaj dotyczą one transakcji przez okres pierwszych 3-4 miesięcy. Tutaj promocja trwa aż rok od dnia podpisania umowy z bankiem.

Przejdź na stronę promocji i zgarnij do 300 zł

Haczyki? Po pierwsze bank wyklucza transakcje w terminalach płatniczych o następujących kodach MCC:

7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne, 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska), 4111, określający m.in. usługi transportowe, 6012, określający instytucje finansowe, 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych, 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych, 4829, określający internetowe przekazy pieniężne, 4900 określający płatność rachunków

Skąd wiedzieć jaki kod MCC ma terminal w danym sklepie? Najprościej sprawdzić na stronie jakimcc.pl stworzoną przez czytelników bloga. Generalnie jeśli płacimy za zakupy w „normalnym” sklepie to o zwrot nie musimy się martwić – będzie naliczony 🙂

Zwrot za transakcje kartą zostanie wypłacony do końca miesiąca następującego po miesiącu wykonania transakcji. Jeśli np. w czerwcu dokonamy pierwszych płatności, to bank przekaże premię na nasze Konto Optymalne do końca lipca – czyli w kolejnym, miesięcznym cyklu rozliczeniowym.

O czym jeszcze należy pamiętać? Bank zastrzega, że zwrot należeć się będzie tylko tym osobom, które wyrażą zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych oraz otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną. Zwracam uwagę, że nawet jeśli zaznaczymy zgody podczas wnioskowania o konto, to warto sprawdzić je ponownie po aktywowaniu dostępu do bankowości internetowej Pl@net – w ostatnim czasie zgłaszaliście takie rozbieżności w przypadku kilku różnych banków.

Ile kosztuje Konto Optymalne?

Na koniec rzućmy jeszcze raz okiem na tabelę opłat i prowizji uwzględniającą nowe Konto Optymalne. Zgodnie z informacjami ze wstępu jego prowadzenie jest darmowe – niezależnie od tego czy będziemy aktywnie korzystali z konta, czy nie. Nie zapłacimy również ani grosza za obsługę miesięczną karty debetowej (ale jeśli zechcemy dodatkowy nośnik zbliżeniowy w formie drugiej karty, to będzie nas kosztował 1 zł – na szczęście nie jest wymagany).

Złoż wniosek o iKonto – Konto Optymalne

Jeśli chodzi o wypłaty z bankomatów to za darmo i bez limitów wypłacimy środki z bankomatów własnych BGŻ BNP Paribas i urządzeń Planet Cash w Polsce. Pozostałe bankomaty w kraju to koszt 5 zł od każdej wypłaty.

Ciekawie wygląda oferta wypłat z bankomatów za granicą. Tu, jak łatwo się domyślić, za darmo wybierzemy gotówkę w urządzeniach grupy BNP. Za darmo wypłacimy również w ramach Global ATM Alliance, czyli zrzeszenia wielu banków na świecie, w skład których (obok BNP) wchodzi m.in. Bank of America, Barclay’s, Deutsche Bank, Scotiabank, Westpac czy Banca Nazionale del Lavorno. Przypominam jednak, że tego typu wypłaty i tak będą dla nas kosztowne – nie zapłacimy niby za sam fakt wypłaty środków, ale stracimy na niekorzystnym przewalutowaniu złotówek na daną walutę. Dużo bardziej opłacalne jest tu skorzystanie z innych rozwiązań, takich jak kantor walutowy.

Ważne dokumenty

Regulamin promocji „Konto z Money Back” Tabela opłat i prowizji

Ranking najlepszych kont bankowych :

ranking kont bankowych

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *