Dla początkujących – konto oszczędnościowe

Planując odkładanie kapitał warto wcześniej przyjrzeć się usługom, które będą pomocne w tym okresie oraz pozwolą Ci na łatwiejsze gromadzenie wolnego kapitału. Poza bezpieczeństwem dla swoich pieniędzy możesz także uzyskać odsetki na podstawie oprocentowania wewnątrz skali rocznej, które pozwoli na otrzymanie pierwszych zysków. Choć największym powodzeniem cieszą się lokaty terminowe, sugerujemy je raczej Klientom banków, którzy posiadają już konkretną sumę oszczędności. Osoby, które zaczynają oszczędzanie mogą monotonnie wybrać elastyczniejszy produkt jakim jest konto oszczędnościowe. Poznaj atuty rachunku tego typu oraz zdecyduj, czy jest to produkt spełniający Twoje oczekiwania.

Regularność jest kluczem do sukcesu

Myślisz, że oszczędzając musisz rezygnować ze wszystkich przyjemności oraz oszczędzanie drobnych kwot nie ma większego sensu? Nic bardziej mylnego. Łatwiej będzie Ci zacząć od drobnych kwot przelewanych na konto oszczędnościowe oraz nauczeniu się systematyczności w szukaniu wolnych środków w miesięcznym budżecie.

Oszczędzanie łączy się wewnątrz dużym stopniu z nauką zarządzania swoimi pieniędzmi. by mieć pewność, że dobrze wydajesz swoje pieniądze możesz przynajmniej przez jeden miesiąc podliczać wszystkie zakupy oraz opłacone rachunki. Tym sposobem dowiesz się czy wewnątrz ciągu miesiąca wydajesz dużą kwotę na niepotrzebne rzeczy, czy jednak bardzo świadomie sięgasz po swój pulares albo kartę płatniczą.

Wpłacasz gotówka kiedy chcesz oraz ile chcesz

Konto oszczędnościowe jest połączeniem zalet konta osobistego i lokaty terminowej. Masz nieustanny dostęp do swoich pieniędzy, jednocześnie powiększając swój kapitał o odsetki zgodne z oprocentowaniem. Możesz wpłacać środki na rachunek oszczędnościowy wewnątrz dowolnym dla siebie czasie, natomiast warto uważać wypłacając gotówkę. Większość banków oferuje w każdym miesiącu jedną darmową wypłatę z konta, natomiast każda kolejna jest związana z niewielkimi opłatami.

Wybierając konto oszczędnościowe koniecznie porównaj oprocentowanie rachunków. Banki skwapliwie oferują promocje by przyciągnąć nowych Klientów, którzy mogą w późniejszym terminie przynieść większe zyski decydując dokazywać na inne produkty dostępne w ofercie instytucji. Zachęcamy do sprawdzenia rankingu dostępnego na naszej stronie. Gwarantujemy rzetelne informacje oraz zapewniamy, że z naszą pomocą wybór usługi oszczędnościowej okaże się łatwiejszy niż myślisz, nawet jeżeli dopiero stawiasz swoje pierwsze kroki wewnątrz oszczędzaniu.

Polecamy

BGŻ Optima poza świetną lokatą oferuje również rachunek dla oszczędzających, które oferuje aż 3,00% w skali roku. Jest to wynik porównywalny do promocyjnych lokat, co może przekonać na wybór konta oszczędnościowego choćby osoby, które chętniej sięgały po lokaty, które teraz nie oferują atrakcyjnych warunków.

Ranking najlepszych kont bankowych :

ranking kont bankowych

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *