Dziś mija termin złożenia PIT za 2016 rok

W tym roku 2 Maja mija termin złożenia deklaracji PIT do urzędu. Do wyboru podatnikom zostały trzy formy złożenia formularzy: osobiście wewnątrz urzędzie, wysłanie formularza na poczcie albo rozliczenie elektroniczne.

Kwiecień od lat jest nerwowym miesiącem dla podatników. Ci, którzy poprzednio nie rozliczyli deklaracji najczęściej zwlekają do ostatnich dni kwietnia.

Podatnicy, którzy zostawili temat rozliczeń zeznań rocznych na ostatnią chwilę pozostało 11 godzin. Termin składania druków mija dziś o 23:59.

Elektronicznie, pocztą albo osobiście

Najpopularniejszą formą rozliczenia oraz wysyłki PIT w tym roku jest deklaracja elektroniczna. Aby złożyć zeznanie przez internet wystarczy posiadać kwotę przychodu z zeszłego roku i wypełnić odpowiedni druk za pomocą jednego z dostępnych programów (do wyboru są rządowe e-deklaracje i darmowe programy udostępniane w internecie i popularnych czasopismach). Po wysłaniu takiego druku należy pobrać UPO, które jest potwierdzeniem wysłania deklaracji.

Podatnicy wciąż mają dwie alternatywne drogi, choć dużo bardziej czasochłonne. Jedną jest wysłanie PIT pocztą, a drugim osobiste złożenie deklaracji wewnątrz urzędzie. Przy wybraniu pierwszej opcji pamiętajmy, że termin wysłania deklaracji jest uznawany za termin złożenia. Przy drugiej pozostało nam już nie wiele czasu, bo nieliczne urzędy przedłużają godziny otwarcia z tego powodu.

 

 

W tym roku po  raz pierwszy wypełnienie deklaracji wolno było powierzyć urzędowi skarbowemu. Do 15 kwietnia można było zamykać wnioski PIT-WZ (wniosek o sporządzenie zeznania).

Ranking najlepszych kont bankowych :

ranking kont bankowych

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *