Gotówka na czterech kółkach czyli pożyczki pod zastaw samochodu

czerwone samochody

Masz auto? Świetnie! Dzięki temu możesz mieć pożyczkę jeszcze szybciej. Wystarczy, że weźmiesz pieniądze pod zastaw samochodu. Taką usługę proponuje coraz więcej serwisów pożyczkowych działających online. jeśli to działa? Spieszymy z wyjaśnieniem.

Pożyczka pod zastaw auta to nic innego jak kredyt zabezpieczona właśnie twoim samochodem. W ten sposób możesz pożyczyć dużo więcej pieniędzy niż w innych firmach pożyczkowych. Z uwagi na przedmiot zabezpieczenia pożyczka ta dostępna jest wyłącznie dla właścicieli samochodów osobowych, wpisanych do dowodu rejestracyjnego.

Jak działa pożyczka pod zastaw auta?

Gdy chcesz pożyczyć

Pierwsze kroki do wzięcia takiej pożyczki są praktycznie identyczne jak w przypadku innych pożyczek online. Na początku wybierasz serwis w którym chcesz pożyczyć pieniądze (np. Mogo trzy stare samochodyczy Motopożyczka). Wypełniasz formularz rejestracyjny oraz czekasz na styczność ze strony firmy pożyczkowej. Wraz z konsultantem spisujesz wniosek pożyczkowy, który następnie jest rozpatrywany przez pożyczkodawcę.

Jeśli decyzja będzie pozytywna firma dostarczy ci umowę pożyczki, umowę przewłaszczenia samochodu, a też pełnomocnictwo umożliwiające wpisanie pożyczkodawcy jako współwłaściciela samochodu.

Na podstawie umowy przewłaszczenia samochodu firma pożyczkowa staje się jego właścicielem w 51%. Jednocześnie zobowiązuje się ona przenieść całość własności pojazdu na ciebie w momencie, gdy dokonasz całkowitego zwrotu pożyczki. Choć firma oficjalnie staje się współwłaścicielem auta, ty wciąż możesz swobodnie z niego korzystać.

Po podpisaniu wszystkich dokumentów musisz z umową przewłaszczenia i pełnomocnictwem udać się do wydziału komunikacji właściwego dla twojego miejsca zamieszkania oraz złożyć wniosek o wpisanie firmy pożyczkowej jako współwłaściciela samochodu do dowodu rejestracyjnego. Masz na to siedem dni od daty zawarcia umowy pożyczki.

Po dopełnieniu powyższych formalności powinieneś jeszcze przesłać pożyczkodawcy skan (ewentualnie kopię) nowego dowodu rejestracyjnego i zdjęcia samochodu (w tym np. zdjęcie silnika z numerem VIN czy szyby z widoczną naklejką rejestracyjną).

Kiedy chcesz oddać

W momencie całkowitej spłaty zadłużenia kredytodawca prześle ci pisemne oświadczenie o zwolnieniu z zabezpieczenia. Z tym dokumentem udajesz się ponownie do wydziału komunikacji oraz przerejestrowujesz samochód ponownie wyłącznie na twoje nazwisko. Pamiętaj jednak, że jeśli nie zwrócisz pożyczonych pieniędzy, w myśl podpisanej umowy twój pojazd stanie się całkowitą własnością firmy pożyczkowej.

Wymagane dokumenty

osoby biorące pożyczkęDo wzięcia pożyczki standardowo będzie potrzebny dowód osobisty. prócz tego niezbędne będą również dokumenty pojazdu, który oddajesz pod zastaw. Najważniejszy jest tutaj dowód rejestracyjny z ważnym przeglądem technicznym samochodu. Pożyczkodawca w pierwszej kolejności zwróci uwagę na wiek pojazdu.

Firmy pożyczkowe zaznaczają bowiem, że samochód oddany w zabezpieczenie nie powinien być starszy niż 8 – 12 lat. Co więcej, z dowodu rejestracyjnego powinno powstawać także, że jesteś jedynym właścicielem danego samochodu osobowego.

Pojazd który będzie stanowił zabezpieczenie pożyczki musi posiadać również ważne ubezpieczenie OC. W niektórych przypadkach firma pożyczkowa będzie wymagała także cesji polisy AC na pożyczkodawcę i karty pojazdu – jeśli została wydana.

Firmy udzielające pożyczek pod zabezpieczenie samochodu zwykle nie wymagają żadnych dokumentów potwierdzających poziom otrzymywanych przez ciebie dochodów. Zabezpieczenie w formie auta zwykle w zupełności wystarcza. Niemniej jednak w tej branży zdarzają się też pożyczkodawcy wymagający od pożyczającego obowiązku podpisania weksla.

Pożyczka pod zabezpieczenie samochodu – ile możesz dostać?

Maksymalna kwota pożyczki zwykle zależy od tego, ile warte jest twoje auto. Dla przykładu, Motopożyczka zaznacza, iż może klientowi pożyczyć nawet 100 000 zł! Takie pożyczki udzielane są zwykle na okres od kilku miesięcy do kilku lat, a ich spłata odbywa się w ratach.

Oddajesz więcej aniżeli samochód czyli o kosztach pożyczki

Niestety pożyczki pod zastaw auta, w porównaniu do zwykłych pożyczek ratalnych, są dosyć drogie. Przekonaliśmy się ach tym porównując koszty pożyczki w wysokości 5000 zł wziętej na 12 pożyczka w polskich złotychmiesięcy. W przypadku pożyczek ratalnych pożyczenie takiej gotówki będzie nas kosztowało około 3000 zł. W serwisach oferujących pożyczki pod zastaw samochodu koszt ten będzie o 600 – 700 zł większy.

Plusy oraz minusy – czy taka pożyczka dokazywać opłaca?

Jak każda pożyczka, także oraz ta wymagająca zabezpieczenia w postaci samochodu ma swoje dobre oraz słabsze strony. Na podstawie naszych doświadczeń postanowiliśmy więc wypunktować najważniejsze wady oraz zalety tego produktu.

Wady pożyczek pod zastaw samochodu

wysokie koszty pożyczki przekazanie współwłasności samochodu na firmę pożyczkową strata samochodu w wypadku niespłacenia pożyczki dużo formalności związanych z przerejestrowaniem samochodu

Zalety pożyczek pod zastaw samochodu

możność wzięcia wysokiej pożyczki już za pierwszym razem po kolejną pożyczkę można aplikować zaraz po spłaceniu poprzedniej szybka decyzja pożyczkowa brak wymogu zaświadczeń o stałych dochodach

motopozyczka.pl

Podsumowując

Pożyczki pod zastaw samochodu mogą stanowić alternatywę dla tych osób, którym inne firmy pozabankowe odmówiły wsparcia finansowego albo też odrzuciły ich wniosek właśnie ze względu na brak stałego źródła dochodu.

Biorąc taką pożyczkę trzeba jednak pamiętać, że jeśli nie uda ci się zapłacić zaciągniętego zobowiązania firma nie tylko zabierze ci samochód, lecz zazwyczaj wystawi go także na sprzedaż. Jeśli na sprzedaży samochodu nie odzyska jednak całości kwoty którą jesteś winny, po brakującą część zgłosi się ku ciebie. Biorąc taką pożyczkę musisz więc być gotowy także oraz na taką ewentualność.

Gotówka na czterech kółkach czyli pożyczki pod zabezpieczenie samochodu 1.83 (36.67%) 6 głosów Udostępnij: Przydatny artykuł? Zapisz się do naszego newslettera.

Oprócz informacji ach najlepszych pożyczkach, dostaniesz wiele ciekawych dodatków, których ani publikujemy na stronie.

Dlaczego warto się zapisać? Dowiesz się gdzie najkorzystniej wziąć pożyczkę. Dostaniesz informacje o nowych pożyczkodawcach na rynku. Otrzymasz wiele ciekawych dodatków nie publikowanych na stronie. Wysyłamy max. 1 wiadomość w miesiącu. Zaznacz wszystkie Akceptuję Regulamin oraz Politykę prywatności Zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych Zgadzam dokazywać na przekazywanie informacji handlowych Linia pożyczkowa – nowy sposób na pożyczki pozabankowe Wcześniejsza spłata pożyczki – jak to działa?

Inne wpisy z tej kategorii

Kredyt integracyjny – czy wiesz jak wybrać najlepszy? Pożyczka od ręki, czyli gotówka już w kilka minut Czy oszczędzania można się nauczyć? Platforma edukacyjna Kapitalni.org od Wonga.pl Pożyczki dla zadłużonych, czyli co robić kiedy wciąż brakuje pieniędzy?

Ranking najlepszych kont bankowych :

ranking kont bankowych

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *