Jak sprawdzić BIK?

Jak sprawdzić czy jestem w BIK za darmo? wskutek niską ocenę i niekorzystne wpisy w BIK banki odmawiają udzielenia kredytu.

Warto sprawdzić swój BIK także po to aby upewnić się czy ktoś nie wziął kredytu na twoją tożsamość. Warto przypomnieć, że wewnątrz 2016 roku wyciekło parę milionów danych PESEL z państwowej bazy zarządzanej przez Ministerstwo Cyfryzacji. Do dzisiaj nie wiadomo w czyje ręce trafiły dane, godzi się więc załączyć sobie alarm w BIK dzięki, któremu będziesz wiedział czy ktoś zaciągnął kredyt na Ciebie. O tym piszę w dalszej części artykułu.

Dla przypomnienia BIK to Biuro Informacji Kredytowej, które gromadzi personalia o historii kredytowej Polaków. Dane o naszych zobowiązaniach trafiają do BIK z banków, SKOK-ów, a też z firm pożyczkowych z tzw. chwilówek. Właścicielem BIK są banki, w tym państwowe PKO PB oraz Pekao S.A.

3 sposoby na sprawdzenie BIK

Najlepszym bo najszybszym oraz najwygodniejszym sposobem na sprawdzenie BIK jest pobranie raportu ze strony BIK.Innym sposobem jest odpłatne pobranie raportu BIK za pomocą konta iPKO albo Inteligo.Najgorszym rozwiązaniem jest zadzwonienie do banku z zapytaniem jaka jest twoja ocena BIK. Nie polecam stosować tej metody ponieważ bank wykonuje zapytanie do BIK, tym samym obniżając swoją ocenę BIK, która przekłada dokazywać na obniżenie zdolności kredytowej. Minusy tej metody jest także to, że nie otrzymasz w ten styl pełnego raportu BIK.

Jak sprawdzić BIK krok po kroku?

Wejdź na stronę BIK tutaj, a następnie kliknij „zaloguj się” w prawym górnym rogu. Następnie, również w górnym rogu kliknij „rejestracja”:

strona główna BIK

Wpisz swój adresu e-mail, i przepisz kod z obrazka. Kliknij pomarańczowy przycisk „zarejestruj się” widoczny w prawym dolnym rogu:

rejestracja BIK
Po kliknięciu przycisku „zarejestruj się” wyświetla dokazywać komunikat, który informuje, że została wysłana do ciebie wiadomość e-mail z dalszą instrukcją rejestracji w BIK. Przejdź zatem do swojej skrzynki email. Otwórz e-mail od BIK (ebok@bik.pl). Jeśli nie możesz znaleźć wiadomości z BIK sprawdź folder SPAM. Kliknij przycisk „Aktywuj konto”.  obecnie ustalisz hasło do twojego konta w BIK:

aktywacja konta bik
Wpisz dwukrotnie hasło jakim będziesz dokazywać posługiwać oraz kliknij „zatwierdź”. Na kolejnej stronie kliknij „kontynuuj”.
Twoim oczom ukaże się strona z dostępnymi opcjami do wyboru, oczywiście tutaj każdy ma prawo podjąć swoją decyzję, jednak ja polecam rachunek podstawowe, które na rok jest za darmo oraz daje możliwość pobierania pełnego raportu BIK. Wybierz interesującą Cię opcję oraz kliknij przycisk „zamów”:

konto BIK

Teraz będziesz musiał potwierdzić swoją tożsamość. Jest to wymagane po to aby obca osoba nie mogła pobrać twojej historii kredytowej ze wszystkimi danymi  osobowymi. Gdyby ani było takiego wymogu ktoś obcy mógłby się od ciebie podszyć.  Osobiście preferuję opcję potwierdzenia poprzez skan albo zdjęcie dowodu osobistego bo to najszybsza oraz najwygodniejsza metoda. Kliknij „wybierz”.

weryfikacja konta bik
Kolejnym etapem jest uzupełnienie danych osobowych oraz kliknięcie przycisku „dalej” :

Na kolejnej stronie będziesz  musiał uzupełnić personalia z dowodu osobistego:

Następnie dojdziesz do etapu, w którym musisz wgrać skan albo zdjęcie awersu oraz rewersu dowodu osobistego. Oprócz tego musisz podać numer konta bankowego, z którego wykonasz przelew weryfikacyjny w wysokości 1 zł. BIK odrzuca przelewy z kont małżeńskich oraz wspólnych.

Kliknij przycisk dalej oraz sprawdź czy wyświetlone dane pokrywają się ze stanem faktycznym.  Jeśli wsio jest poprawnie wypełnione to wciśnij przycisk „wyślij”. potem wybieramy sposób wykonania przelewu weryfikacyjnego na 1 zł. Po wykonaniu operacji czekamy na weryfikację oraz aktywację naszego konta – trwa to do 24 godzin.

Jaki raport BIK jest najlepszy?

Jeśli twoje konto w BIK jest już zweryfikowane to zaloguj się do niego. Ukaże się ekran startowy:

jak pobrać raport BIK

Do wyboru mamy kilka raportów BIK:

Najlepszym wyborem jest zamówienie Profilu Kredytowego Plus ponieważ tam znajduje się twoja pełna historia kredytowa i punktacja BIK. Taki raport liczy zazwyczaj minimum kilkadziesiąt stron. Ten raport jest częstokroć niezbędny podczas konsultacji kredytowej rekina dla kredytów konsolidacyjnych, gdzie zamieniam wiele kredytów na nowy oraz tańszy kredyt – tym sposobem pomagam wyjść z długów czytelnikom. Koszt raportu to 36 zł. Bardzo rzadko, ale zdarzają się promocje, które umieszczam tutaj. Aktualnie: brak promocji.Inną opcją jest Informacja Ustawowa – aczkolwiek na ten dokument zmuszeni jesteśmy zaczekać aż przejadać się tygodnie, z uwagi na fakt, że jest on darmowy. Minusem tego raportu jest brak informacji ach twojej punktacji scoringowej BIK, a niestety jest ona bardzo pomocna dla pośredników kredytowych czy samych analityków kredytowych w bankach, przy składaniu wniosku o kredyt.Trzecim raportem jaki możesz pobrać jest BIK Pass – jednostronicowy dokument z informacją o twojej punktacji BIK. Koszt raportu BIK pass to 23 zł. wewnątrz raporcie nie ma informacji o dokonanych zapytaniach kredytowych w ostatnim czasie, a informacja o nich jest bardzo potrzebna dla osoby, która zajmuje się znalezieniem najtańszej oferty kredytowej, w tym dla mnie przy konsultacji kredytowej – zarówno dla kredytu gotówkowego (w szczególności konsolidacyjnych – zmiana paru kredytów na jeden, tańszy), jak oraz kredytu hipotecznego.Alert – to odmiennie alarm. BIK umożliwia włącznie alarmu. Polega to na tym, że będziesz dostawał na telefon powiadomienie wewnątrz momencie, gdy jakiś Bank zapyta o twoje personalia w BIK. Jest to bardzo pomocne narzędzie wewnątrz wykrywaniu wyłudzeń kredytu przez osoby trzecie. Jeśli posiadasz taki alert od razu zostaniesz poinformowany, że ktoś próbuje wyłudzić na Ciebie kredyt. Niestety nie sprawdzisz czy przed włączeniem alertu ktoś wziął kredyt podszywając się pod Ciebie. Dlatego oprócz alertu można zlecić sobie pełny raport aby spać bezpiecznie.

Sprawdzenie BIK poprzez konto osobiste w PKO BP

Zaloguje dokazywać na swoje konto osobiste przez ipko.pl. Następnie kliknij po lewej stronie w zakładkę „kredyty” – wybierz potrzebny C raport, opłać go oraz pobierz na swój komputer. Powinieneś otrzymać sms z hasłem, które jest potrzebne do otwarcia raportu.

Czy można wyczyścić BIK?

Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Wyczyścić BIK można jedynie przez spłatę zobowiązań. Zdarza się, że np. bank ani usunie złych wpisów pomimo spłaty zobowiązania. Wtedy należy interweniować w banku. Złe wpisy generalnie przedawniają dokazywać po 5 latach oraz dopiero wtedy inni kredytodawcy nie biorą pod uwagę takich wpisów, a osąd BIK wędruje do góry. Całą operację czyszczenia BIK trzeba zacząć jednak od analizy raportu BIK.

Mam nadzieję, że ten wpis pomógł Ci dowiedzieć się jeśli sprawdzić BIK. Jeśli chcesz pozostać ze mną wewnątrz kontakcie zapraszam do bezpłatnej subskrypcji bloga. Od czasu do czasu wysyłam emaile z ważnymi informacjami np. o tym, że Ministerstwo Finansów opracowuje centralną bazę rachunków, w której znajdą się wszystkie twoje personalia osobowe oraz kontaktowe łącznie z lokalizacją oraz kwotami twojego majątku (nawet to co masz w sejfie w banku). Wyciek milionów PESEL z państwowej bazy to poważny problem dla wielu Polaków. Wyciek danych z Centralnej Bazy Rachunków może oznaczać coś mnóstwo gorszego – utratę całego majątku.

Strefa VIP Rekina

Najcenniejsza wiedza oraz narzędzia
——–
Dołącz zanim stracisz szansę na darmowy dostęp-  Subskrypcja bezpłatna. 100% prywatności.  – Email* Imię*

Aplikuję !

Ranking najlepszych kont bankowych :

ranking kont bankowych

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *