Jak sprawdzić czy jestem w KRD?

program fairpay

Nie opłaciłeś rachunku za prąd, spóźniasz się ze spłatą raty kredytu albo nie zapłaciłeś mandatu za jazdę bez biletu? Spodziewaj się, że trafisz do KRD. O tym, czym dokładnie jest Krajowy Rejestr Długów, pisaliśmy już w naszym Słowniku. Krótko mówiąc, każde Twoje zaległe zobowiązanie finansowe zostanie skrzętnie odnotowane w tym rejestrze. Wszystko to po to, aby jakakolwiek instytucja finansowa przed udzieleniem Ci wsparcia finansowego, mogła sprawdzić z jakim klientem ma do czynienia.

Do bazy KRD sięgają więc nie tylko banki, lecz także większość firm pożyczkowych. Dzięki temu uzyskują one informacje o aktualnych zadłużeniach klienta oraz mogą osądzić jego zdolność kredytową. Im więcej negatywnych informacji na Twój temat w KRD, tym mniejsze szanse na pożyczkę. Z tego względu większość klientów obawia dokazywać sprawdzania ich danych w tym rejestrze. Wszystko to przez to, że często nie wiemy jak ta nasza historia w KRD wygląda. Tymczasem okazuje się, że zanim wypełnisz wniosek o pożyczkę, sam możesz sprawdzić co powie o Tobie Krajowy Rejestr Długów.

Internet prawdę Ci powie

Aby się tego dowiedzieć wystarczy wejść na stronę internetową KRD, a następnie założyć indywidualne konto FairPay. W trakcie wypełniania formularza rejestracyjnego zostaniesz poproszony ach podanie swoich podstawowych danych czyli imienia, nazwiska i adresu zamieszkania. Konieczne będzie także udostępnienie numeru PESEL i serii oraz numeru dowodu osobistego. Podanie tych danych jest niezbędne do prawidłowego potwierdzenia Twojej tożsamości.

Kończąc proces rejestracji ustalasz także hasło, które wraz z numerem PESEL będzie stanowiło następnie dane do logowania na Twoje osobiste konto. To właśnie dzięki niemu będziesz w przyszłości sprawdzał jakie informacje o Tobie wpływają do KRD. Na etapie rejestracji możesz wyrazić także zgodę na kontakt z konsultantem, który pomoże Ci poprawnie dokończyć ten proces.

 jak_sprawdzić_krdKRD Twoim pomocnikiem

Zakładając konto w KRD masz dostęp nie tylko ku wykazu Twoich zadłużeń, ale możesz także zbudować własny pozytywny wizerunek kredytowy. Wystarczy, że w trakcie rejestracji wyrazisz zgodę na publikowanie przez Krajowy Rejestr Długów informacji o tym, że wywiązałeś się ze swojego zobowiązania finansowego.

W ten sposób firmy pożyczkowe, które będą Cię sprawdzać, zobaczą, że co prawda miałeś kłopoty z terminową płatnością, ale już sobie z nimi poradziłeś. To z kolei na pewno wpłynie na ocieplenie Twojego wizerunku w oczach pożyczkodawców. Jeżeli więc pojawisz w KRD, wykorzystaj to na swoją korzyść!

Konto..i co dalej?

Samo założenie konta FairPay to jeszcze nie wszystko. KRD musi mieć całkowitą pewność, że jesteś akurat tą osobą, za którą się podajesz. Dlatego także zostaniesz poproszony o zeskanowanie swojego dokumentu tożsamości na podstawie którego dokonałeś rejestracji w systemie. Najczęściej będzie więc to skan dowodu osobistego, który należy posłać na jeden z adresów e-mail: dokument@krd.pl lub dokument@fairpay.pl. Na podstawie takiego dokumentu KRD potwierdza podane wskutek Ciebie dane oraz aktywuje Twoje konto. Od tego momentu masz już wgląd do swojej historii wewnątrz KRD oraz możesz zamawiać raporty na swój temat. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do otrzymanych informacji, warto od razu skontaktować się z infolinią (+48 (71) 78 50 395).

Minimum lub Indywidualne

Przez pierwszy rok funkcjonowania konta FairPay, nie ponosi się za jego prowadzenie żadnej opłaty. Po upływie tego czasu można natomiast rozstrzygać się na korzystanie z konta w wersji bezpłatnej (Konto Minimum) albo rozszerzyć jego funkcjonalność o nadprogramowy pakiet usług (Konto Indywidualne).

Korzystając z Konta Minimalnego otrzymujesz darmowy raport o sobie okoliczność na sześć miesięcy.  Ta wersja konta nie umożliwia niestety monitorowania zapytań o Twoją osobę w KRD. Nie dostajesz także informacji o tym, że na Twój temat pojawił się w KRD jakiś wpis. Konto bezpłatne zostało więc ograniczone do absolutnego minimum, narzuconego przez przepisy prawa. Zaznaczają one bowiem, iż każda osoba fizyczna ma prawo zażądać takiego raportu o sobie raz na pół roku, nie ponosząc jednocześnie z tego tytułu żadnych opłat. Jeśli wewnątrz ramach bezpłatnego konta potrzebowałbyś takich raportów częściej, zbyt każdy z nich będziesz musiał zapłacić 6,90 zł.logo fairpay

Aby zapewnić sobie nieograniczony dostęp do wpisów na swój temat, warto zatem zastanowić się nad płatnym Kontem Indywidualnym. Opłata za to konto wynosi 13 zł miesięcznie. W ramach opłaconego pakietu można przez cały czas monitorować zapytania i wpisy na swój temat, a także zamawiać gotowe raporty częściej niż raz na sześć miesięcy. Ponadto, konto to umożliwia także użytkownikowi bezpłatne monitorowanie trzech wybranych firm.

Jakie konto wybrać?

Jeżeli jesteś osobą, która ma dużo różnych zobowiązań finansowych oraz często zdarza się jej ani zdążyć z płatnościami na czas, płatne Konto Indywidualne w KRD może ustrzec Cię przed popadnięciem wewnątrz jeszcze większe tarapaty finansowe. Od razu dowiesz się, że informacja o Twoim zadłużeniu wpłynęła do KRD, będziesz mógł szybko zareagować, a tym samym ani powiększysz niepotrzebnie swojego długu o dodatkowe odsetki karne. Jeśli natomiast pożyczki zdarzają Ci się sporadycznie oraz zawsze oddajesz swój dług na czas, darmowy relacja raz na pół roku powinien być dla Ciebie zupełnie wystarczający. Ale oczywiście ostateczna decyzja należy ku Ciebie.

Jak sprawdzić czy jestem wewnątrz KRD? 4.75 (95.08%) 61 głosów Udostępnij: Przydatny artykuł? Zapisz się do naszego newslettera.

Oprócz informacji ach najlepszych pożyczkach, dostaniesz wiele ciekawych dodatków, których ani publikujemy na stronie.

Dlaczego warto się zapisać? Dowiesz się gdzie najkorzystniej wziąć pożyczkę. Dostaniesz informacje o nowych pożyczkodawcach na rynku. Otrzymasz wiele ciekawych dodatków nie publikowanych na stronie. Wysyłamy max. 1 wiadomość w miesiącu. Zaznacz wszystkie Akceptuję Regulamin oraz Politykę prywatności Zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych Zgadzam dokazywać na przekazywanie informacji handlowych Bank, parabank oraz firma pożyczkowa – kto jest kim? 5 tygodniowy kurs Pokonaj Swoje Długi

Inne wpisy z tej kategorii

Kredyt integracyjny – czy wiesz jak wybrać najlepszy? Pożyczka od ręki, czyli gotówka już w kilka minut Czy oszczędzania można się nauczyć? Platforma edukacyjna Kapitalni.org od Wonga.pl Pożyczki dla zadłużonych, czyli co robić kiedy wciąż brakuje pieniędzy?

Ranking najlepszych kont bankowych :

ranking kont bankowych

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *