Jak zainwestować oszczędności?

Chcesz by Twoje pieniądze zarabiały zamiast tracić na wartości ukryte na koncie bankowym? Koniecznie zastanów się jaka oferta dla oszczędzających jest dla Ciebie odpowiednia oraz czy masz możliwość zainwestować swoje pieniądze w taki sposób aby faktycznie przynosiło to zyski. Aktualnie stopa procentowa Narodowego Banku Polskiego wciąż utrzymuje się na rekordowo niskim poziomie oraz wiele wskazuje na to, że porada Polityki Pieniężnej nie chce w najbliższym czasie podnieść jej mimo zażegnania deflacji oraz zaskakująco wysokiej inflacji.

Jeżeli dopiero zaczynasz oszczędzać oraz chcesz zdobyć jak najwięcej informacji o czym godzi się pamiętać i jak dobrze ulokować swoje pieniądze, trafiłeś w najlepsze miejsce. Zapoznaj się z naszymi poradami oraz skorzystaj z nich by zabezpieczyć swoje gotówka najkorzystniej jak to możliwe, jednocześnie pomnażając ich wartość.

Najkorzystniejsza inwestycja – tylko dla wybranych

Jeżeli nie wiesz co zrobić z oszczędnościami, a jest to suma pozwalająca na kosztowniejsze inwestycje zastanów się nad kupnem gruntu pod zabudowę. Obecnie wartość ziemi cały czas rośnie oraz wszystko wskazuje na to, że ta skłonność utrzyma się przez dłuższy czas. Z roku na rok rośnie zainteresowanie mieszkaniami, co skutkuje ogromnym rozwojem inwestycji budowlanych. Ze względu na wprowadzenie nowych przepisów dotyczących gruntów rolnych oraz trudność w ich sprzedaży, ziemia pod zabudowę cieszy się ogromnym powodzeniem oraz zainwestowane w ten sposób pieniądze z pewnością przyniosą zysk, choć należy pamiętać, że to inwestycja długoterminowa.

Konto oszczędnościowe – dla początkujących

Zaczynając oszczędzanie warto postawić na elastyczność oraz zabezpieczenie pieniędzy. Pod tym względem polecamy konto oszczędnościowe, które pozwala na wpłacanie gotówki i wypłacanie jej w dowolnym momencie bez utraty odsetek. Konto oszczędnościowe jest bezpłatne oraz wyjątkowo intuicyjne wewnątrz obsłudze. Decydując się na otwarcie takiego rachunku masz całkowitą dowolność oraz dostęp do swoich pieniędzy np. w nieprzewidzianej sytuacji gdy będą one potrzebne oraz nie chcesz tracić zysków jak w przypadku lokat bankowych zerwanych przed zakończeniem umowy.

Założenie konta oszczędnościowego trwa dosłownie kilka minut oraz możesz to zrobić nie wychodząc z domu, logując się do bankowości internetowej. Jeżeli chcesz sprawdzić które oferty są najbardziej opłacalne pod względem oprocentowania, bezwzględnie zapoznaj się z rankingiem opublikowanym na naszej stronie.

Lokaty terminowe

Wybór wśród lokat jest wyjątkowo bogaty, jednak obecnie najbardziej opłacalnymi lokatami są oferty promocyjne. Z powodu niskich stóp procentowych NBP bezpieczne oszczędzanie nie przynosi dużych odsetek, mimo to możliwe jest skorzystanie z ofert, które na tle pozostałych wyróżniają się choćby kilkukrotnie wyższym oprocentowaniem. W rankingu lokat od dłuższego czasu dominują dwa produkty, są to lokaty na nowych Klientów. Wyższe oprocentowanie związane jest jednak z warunkami oraz ograniczeniami, które konieczne są by pula pozwolił na założenie takiej lokaty. Więcej informacji uzyskasz zaznajamiając się z rankingiem lokat, do czego zachęcamy.

Ranking najlepszych kont bankowych :

ranking kont bankowych

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *