Kilka słów na temat dochodu pasywnego

Hej już od koło tygodnia chodzi za mną ochota napisania wpisu na temat dochodu pasywnego. Skąd wzięła się we mnie ochota na taki dokładnie temat? Wiąże się to z tym, że od około tygodnia jestem przeziębiony. Człowiek w takich chwilach dopiero widzi, że co z tego że ma fajną pracę – skoro nie mogę jej wykonywać kiedy jestem chory. Przepraszam na wstępie bo wpis może nie mieć ładu oraz składu – tak jeszcze jestem chory, a na domiar złego nie śpię po nocach ponieważ przeziębienie przeszło na mojego 2,5 rocznego malca.

kilka slow na treść dochodu pasywnego

Walka o życie…

Zejdźmy z tematu zmęczenia bo jak częstokroć wspominam na moim blogu panuje absolutny zakaz jęczenia oraz stękania. Jest jak jest, należy dokazywać cieszyć z małych rzeczy. jam np. cieszę się, że ani rozłożyło mojej żony. Baa – twarda babka gdyby nie Ona byłoby krucho. Ja jak to każdy facet, który w okresie choroby WALCZY O ŻYCIE, mam przy tym również niezłe rozkminy. Tym razem zastanawiałem się nad sensem istnienia, sensem gonitwy zbyt pieniądzem, a oraz wpadłem na temat dochodu pasywnego.

Czym jest dochód pasywny? Najprościej mówiąc jest to rodzaj dochodu, który mamy przy zerowym lub minimalnym zaangażowaniu czasowym. To moja definicja, albowiem w Internetach możemy spotkać kilka. Co to właściwie znaczy? CO rozumiemy pod pojęciem dochodu pasywnego? Ja rozumiem to tak, iż czy się stoi czy dokazywać leży … x zł dokazywać należy. Albo inaczej. Są to również dodatkowe profity, które czerpiemy z tytułu samego posiadania pieniędzy – np zyski z lokat, odsetki z obligacji itp.

Moje przykłady dochodu pasywnego

autorytet z biznesu internetowego – Mx World. Nie będę się ach tym rozpisywał bo to treść na kilka wpisów. Chcesz umieć więcej – przeczytaj To Zyski z lokat – zyski wewnątrz postaci odsetek z lokat bankowych, funduszy inwestycyjnych, obligacji Dywidendy z papierów wartościowych Programy afiliacyjne – uwielbiam ten rodzaj zarabiania pieniędzy – wystarczy postawić stronę, wykonać dobre pozycjonowanie, czasem wysłać parę maili, a dochody… rewelacja:)

Chciałbyś poczytać więcej na treść dochodu pasywnego? KILKAJ 🙂

A więc wiesz już jak określać dochód pasywny, znasz mojego przykłady dochodu pasywnego. Chciałbym abyś podzielił się ze mną swoimi przykładami oraz przemyśleniami.

Na koniec wrzucam zajebisty tekst, polecam przeczytanie.

10 sposobow dochodu pasywnego

BŁOGOŚĆ

Od kilku miesięcy mam totalny luka weny, żyję w ciągłym biegu, z domu na autobus, ku pracy oraz tak w kółko, w poniedziałek powtarzam sobie “Byle do piątku”, tak wygląda dorosłe życie większości osób, które spotykamy na ulicy oraz tych których znamy. A kto z nas robi coś co go satysfakcjonuje? Uśmiecha się na samą idea o wstaniu do roboty? jedynie ludzie, którzy wprowadzają zmiany we własnym świecie. Czasem nie ma po co zbyt wiele żądać, bo okazuje się iż ani doceniamy tego co mamy obok, np. X ma zdrowie, kochającą rodzinę, dobrze płatną pracę, życzliwych przyjaciół a zaczyna mierzyć sprzedaż wysoko, marzy mu się bycie szefem, dom na Hawajach, rozdawanie autografów, sława, a czymże jest dobre życie? Każdy z nas ma inne perspektywy, wymagania. wolno posiadać ambicje, mierzyć wysoko, lecz które piętro oraz szczebel? trzeba stanąć z boku oraz choć przez moment zobaczyć jak kręci się nasz świat, ktoś zostaje, odchodzi, lecz nie zmienia dokazywać jedno, glob nie staje. ani zwraca się uwagi na szczegóły, choć to one zazwyczaj odgrywają największą rolę. Jak docenić to co mamy? Wystarczy postawić sobie zasadnicze pytanie, co mi co daje. Praca daje pieniądze na przeżycie, zdrowie daje siłę oraz witalność na każdy dzień, przyjaciele zapewniają rozrywkę, niszczą wewnętrzną pustkę, a co da mi budynek na Hawajach? Ciekawe wakacje, zawiść sąsiadów, dobry status na facebooku, spojrzenia ciekawskich. Autografy? Nie znasz tych ludzi, a oni cię kochają, image, wizerunek… oraz zaczyna się gonitwa za byciem kimś innym, nie zaczynasz żyć już tylko dla siebie oraz bliskich, lecz publiki, co nie zrobisz zmieszają cię, choć nigdy coś takiego nie miało miejsce, dobre uczynki idą w zapomnienie, żeby by dogodzić. Bycie szefem da mi respekt współpracowników, więcej mamony, ale można to też zakupić oddając także szacunek drugiej osoby bez tego przypisu, a forsa to tylko rzecz, która jest, której niema. Dobre życie to to żywot na podstawie własnej ścieżki, podążanie nią w ani co troszeczkę większej skromności. dzisiaj stereotypy wytworzyły wytwór bogacza jako skąpca, zrzędę, marudę oraz totalnego egoistę. A czy każdy z nas mieszka w jednym worku? Tekst może brzmieć nie co paradoksalnie, ale usiłuję przekazać, że jeśli masz mniej, bardziej to doceniasz, oraz tego faktu żaden nie obali, masz zbyt mnóstwo roztrwaniasz to oraz nie oglądasz się. Zrozumiałam to, kiedy akurat wpadłam w taką pułapkę, lecz zatrzymałam się oraz przemyślałam sobie, tu jest coś nie tak, najgorsze było uczucie braku wyrzutów sumienia, mamy prawo do pewnych atrakcji, ale zbyt bardzo skupiamy się na tym co ani mamy, a nie tym co mamy. To jeden z większych problemów współczesności, gonimy się zbyt przywilejami, modą, technologią, a gdzie w tym wszystkim jesteś ja, ty, drugi człowiek? Gdzie obszar na zjedzenie w spokoju śniadania, podziwiania zachodu Słońca, spacer po północy na boso, zrozumienie dobrego słowa od sąsiadki.

Stań, otwórz okno, rozejrzyj się, przewietrz myśli oraz zmień co, jeśli aha czujesz!

Ranking najlepszych kont bankowych :

ranking kont bankowych

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *