Kredyt na PIT – warunki przyznania, jak uzyskać?

Niektóre pula wprowadziły dla swoich Klientów nową możliwość, którą jest… wzięcie kredytu gotówkowego na podstawie naszej deklaracji PIT. Często takie kredyty okazują się być dużo bardziej korzystne niż te zaciągane przez tradycyjne procedury. Co wiemy o kredycie na PIT?

Kredyt na PIT – co o nich wiemy?

            Kredyt na PIT to kredyt gotówkowy udzielony przez bank na podstawie naszego PIT 11, PIT 40 albo PIT 40A.Udzielane są głównie w okresie od początku marca do końca czerwca, są więc usługą sezonową. Dlaczego mielibyśmy ujmować kredyt na podstawie PIT? Często właśnie ten dokument zwalnia nas z obowiązku przedstawienia instytucji finansowej zaświadczenia o dochodach, zaświadczeniu ach otrzymywaniu emerytury albo renty czy przedstawiania umowy o pracę.

Przedłożenie bankowi PIT znacznie przyśpiesza procedurę otrzymania kredytu, więc jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którym zależy na szybkim otrzymaniu zastrzyku gotówki. Często zdarza się tak, że kredyt udzielony na podstawie deklaracji PIT jest znacznie bardziej atrakcyjny dla kredytobiorcy, ma bardziej przystępne raty.

 

Kredyt na PIT – jak otrzymać?

            Na początku musimy poinformować się, które banki oferują kredyt na PIT. Jest to nowość, dlatego jeszcze nie wszystkie placówki zdecydowały się właśnie na tę formę. Aby rozpocząć procedurę przyznania kredytu, musimy mieć przy sobie dowód osobisty oraz jeden z trzech rodzajów deklaracji: PIT 11, PIT 40 albo PIT 40A. To… wszystko! Warto wcześniej dowiedzieć się, która oferta banku będzie najbardziej korzystną w kontekście naszego zapotrzebowania.

Do tej pory kredytów na PIT udzielały między innymi: Alior Bank, ING Bank Śląski, Bank Pekao SA, Bank Millenium, eurobank, Getin Bank, Bank BGŻ. W ofertach wspomnianych placówek można było wziąć kredyt na różne kwoty- w jednym maksymalna wynosiła 10 000 zł, w innych około 50 000 zł, w ponadto innych nawet 100 000 czy 200 000 zł. Przedłożenie bankowi PIT sprawia, że możemy wnioskować o maksymalną, możliwą kwotę kredytu, bowiem właśnie w ten sposób poświadczamy swoją sytuację finansową, poziom dochodów oraz wysokość płaconego podatku. Bank ma pełen obraz naszych finansów.

 

Kredyt na PIT – co jeszcze?

            Ciekawą rzeczą jest to, że w przypadku większości kredytów udzielanych na podstawie deklaracji podatkowej bank nie będzie interesować się, na co chcemy przeznaczyć otrzymany kredyt. Decydując się na takie rozwiązanie z pewnością musimy pamiętać, że dzięki temu procedura może być dużo szybsza, a oferty, z racji tego, że są sezonowe- dużo bardziej korzystne dla nas, kredytobiorców.

Większość banków na co dzień reflektuje PIT 11, PIT 40 albo PIT 40A jako potwierdzenie naszych dochodów, jednak z racji tego, że nie jest to tak powszechne, banki przedstawiają wyjątkowe oferty kredytów na PIT w okresie rozliczeń (mniej więcej od marca) do końca maja albo końca czerwca. Jeśli oraz tak myślimy o kredycie gotówkowym, warto więc rozejrzeć się zbyt wspomnianą opcją.

Ranking najlepszych kont bankowych :

ranking kont bankowych

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *