Kredyt przez Internet, czy to się opłaca?

Finanse osobiste Rankingi Kalkulatory Artykuły Poradnik finansowy

Kredyt przez Internet, czy to się opłaca?

Firm pożyczkowych, które udzielają pożyczki online jest coraz więcej. Łatwo to zauważyć szczególnie w okresie przedświątecznym, kiedy reklamy pożyczek są jednymi z częściej pojawiających się w telewizji oraz nie tylko. W tym okresie Polacy najczęściej potrzebują zastrzyku gotówki. Jednak eksperci biją na znak oraz zalecają w tym okresie mieć oczy oraz uszy otwarte szczególnie mocno, ponieważ jest to czas, kiedy za niekorzystną umowę, którą się podpisze, można sporo zapłacić.

Firma Maksymalna kwota pożyczki Maksymalny okres zwrotu Zaimo 15 000 zł 36 miesięcy Net Credit 4 000 zł 30 dni Filarum 3 000 zł 30 dni WONGA 2 500 zł 60 dni VIVUS 4 000 zł 30 dni Alfa pożyczka 3 000 zł 30 dni Extraportfel 3 500 zł 45 dni Kredito24 3 000 zł 30 dni Łatwy Kredyt 3 000 zł 30 dni przez SMS 3 000 zł 30 dni

Darmowa pierwsza pożyczka

Jak wspomniano na rynku jest wiele firm oferujących darmowe pożyczki online. Sprawia to, że konkurencja pomiędzy firmami rośnie, co może być korzystne dla klienta. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Wiele firm pożyczkowych kusi nowych klientów oferując im pierwszą pożyczkę bez żadnych, dodatkowych kosztów, całkiem za darmo. Jednak nie ma możliwości pożyczenia każdej sumy, jaka przyjdzie klientowi do głowy – zazwyczaj można zaciągnąć zobowiązane od 100 do 500 złotych. ku wyjątków należy firma Vivus, która przegoniła konkurencję proponując za darmowo aż 1400 złotych.
Jednocześnie ciekawe jest również traktowanie preferencyjnie stałych klientów. Osoby, które mają już za sobą parę pożyczek, spłaconych terminowo często mogą liczyć na rabat od 5 do 50 procent.

Niskie oprocentowanie

szybka pozyczka
Są firmy, które próbują namówić klientów do swoich produktów zapewniając im niższe oprocentowanie, niż posiada konkurencja. Jest to skutecznym wabikiem, zwłaszcza kiedy klienci znają powszechne twierdzenia o oprocentowaniu „chwilówek”. Jednak nawet przy tak kuszącej ofercie trzeba pamiętać, że nie ma nic za darmo.
Jeżeli marża jest niska, może się okazać, że raty, które trzeba będzie spłacać, posiadają mnóstwo kosztów dodatkowych oraz tak doprawdy nie zaoszczędziło się w żaden sposób. W obecnej chwili firmy pożyczkowe najczęściej doliczają dodatkowe sumy do ubezpieczenia pożyczki lub zbyt zwłokę w spłacie. Teoretycznie nie są to duże kwoty, szczególnie gdy mowa o jednej racie, ale patrząc na wysokość chwilówek, bywa że jest to kilkanaście procent z wartości pożyczki.

Prezenty dla klienta

szybkie pozyczki
Kolejnym chwytem reklamowym firm pożyczkowym jest oferowanie klientom prezentów gwarantowanych. Często są to po prostu niedrogie, chociaż przydatne gadżety – kubki, przyborniki, długopisy, a czasami drobny sprzęt AGD. Popularne są również gwarantowane sumy pieniędzy, np. 50zł albo 100zł, które nie wymagają żadnego spłacania.

Publikacja: 16.03.2017

Opinie

Ocena:

Imię:

Treść:

Dodaj Opinię

Ranking najlepszych kont bankowych :

ranking kont bankowych

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *