Kryzys demograficzny i jego przewidywalne ekonomiczne następstwa

Finanse osobiste Rankingi Kalkulatory Artykuły Poradnik finansowy

Kryzys demograficzny oraz jego przewidywalne ekonomiczne następstwa

kryzys-demograficzny

Od pewnego czasu demografowie oraz ekonomiści mówią coraz odważniej o kryzysie demograficznym, który w najbliższych latach dotknie poważnie nasz kraj. Już dzisiaj współczynnik dzietności, zatem liczba dzieci przypadających na jedną kobietę wynosi zaledwie 1, 4. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że aby mieć nadzieję na szybki oraz stabilny rozwój państwa, ten współczynnik powinien się lokalizować co najmniej na stałym poziomie 2,0.

Niska dzietność przekłada dokazywać bowiem, co zrozumiałe na obniżanie się PKB, czyli ilości dóbr wytwarzanych oraz co najważniejsze konsumowanych przez jednego mieszkańca kraju. Niskie PKB to ryzyko zapaści ekonomicznej kraju. Sytuacja, w jakiej dokazywać jednak obecnie znajdujemy, gdzie nie tylko coraz mniej dzieci dokazywać rodzi, co dodatkowo młode osoby, zdolne do pracy tłumnie opuszczają granice kraju rodzi powody do niepokoju. Warto więc już dzisiaj poczynić kroki zmierzające ku temu, aby Polska nie stała dokazywać krajem, w którym zdecydowaną większość będą stanowiły osoby w wieku, który nie pozwala im już pracować.

Każdy przedsiębiorca mając ponad wymienione zagrożenia na uwadze powinien poczynić przynajmniej dwa podstawowe kroki. Po pierwsze nie może występować sytuacja, w której młode kobiety, są wręcz zniechęcane do zachodzenia w ciążę. Niestety wielu przedsiębiorców chętnie pozbywa się kobiety planującej założenie rodziny ze stanowiska. Po drugie, każdy pracodawca powinien stworzyć młodym, zdolnym ludziom odpowiednie położenie do zdobywania doświadczenie zawodowego, a później godziwych zarobków. W przeciwnym razie niestety możemy się obudzić, kiedy będzie już na to zdecydowanie zbyt późno.

Publikacja: 13.01.2017

Opinie

Ocena:

Imię:

Treść:

Dodaj Opinię

Ranking najlepszych kont bankowych :

ranking kont bankowych

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *