Lokata jednodniowa – zasady działania oraz zalety takiej formy oszczędzania

Finanse osobiste Rankingi Kalkulatory Artykuły Poradnik finansowy

Lokata jednodniowa – zasady działania i zalety takiej formy oszczędzania

lokata-1-dzienLokata jednodniowa to brzmi abstrakcyjnie, a jednak taka forma depozytu bankowego nie tylko istnieje w rzeczywistości, ale oraz wiąże się z uzyskaniem miarodajnego zysku. Jak to działa? Dokładnie tak samo jak standardowa lokata bankowa zawierana na okres 3 czy 6 miesięcy, czyli w oparciu o umowę podpisaną pomiędzy deponentem, a bankiem. Jedyna różnica wynika z okresu rozliczeniowego, który zaczyna się o godzinie 21:00 dnia, w którym została złożona dyspozycja założenia lokaty, a kończy ach godzinie 9:00 dnia następnego, kiedy to środki pieniężne powiększone ach zgromadzone odsetki zostają przelane na konto osobiste zleceniodawcy. Cały bieg trwa, więc zaledwie 12 godzin.

Decydując się na założenie lokaty jednodniowej dosłownie przez sen czerpie się z wielu korzyści wpisanych w tą formę oszczędzania:

1. Błyskawiczny zysk

Wystarczy złożyć propozycja o założenie lokaty jednodniowej przed godziną 21:00 by już po porannej kawie zobaczyć zwiększone sald

o na koncie osobistym. suma ta nie będzie oszałamiająco duża, jednak zakładając tego typu lokatę regularnie uzbiera się „grosz do grosza” oraz uzyska ciekawą sumkę.

2. Niemałe oprocentowanie lokaty

Co ciekawe, oprocentowanie lokat jednodniowych potrafi być stosunkowo zbliżone do wysokości stopy procentowej standardowych lokat terminowych.

3. Niezamrażanie środków finansowych

Pieniądze są w zasadzie ciągle dostępne do dyspozycji deponenta. Jedynie przez 12 godzin musi on powstrzymać się z zamiarem wydania kwoty pieniężnej ulokowanej na lokacie.

4. Bezbolesna likwidacja lokaty

Pieniądze z lokaty jednodniowej można wycofać wewnątrz dowolnej chwili. Wystarczy wysłać do banku dyspozycję zamknięcia w dniu, w którym chce się zrezygnować z dalszego prowadzenia lokaty. ani traci się przy tym uprzednio zgromadzonych odsetek.

5. Sposób na uniknięcie podatku

W naturę lokaty jednodniowej wpisana jest codzienna kapitalizacja odsetek, a co za tym idzie także oraz potrąceń podatkowych. Ma to duże znaczenie, gdyż zgodnie z obowiązującymi zasadami suma naliczonego podatku winna być zaokrąglona do pełnej złotówki. Jeśli czyli wysokość uzyskanych odsetek byłaby mniejsza od 0, 50 złotych wewnątrz praktyce wysokość odciągniętego od tej kwoty podatku wyniosłaby 0 złotych.

Publikacja: 13.01.2017

Opinie

Ocena:

Imię:

Treść:

Dodaj Opinię

Ranking najlepszych kont bankowych :

ranking kont bankowych

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *