Najlepsze lokaty czerwiec 2017

Kolejny miesiąc przed nami, a to oznacza tradycyjne zestawienie najlepszych lokat bankowych. Tym razem wpis zaczynamy pozytywnym akcentem – zamiast obniżek oprocentowania obserwujemy delikatną zmianę w drugą stronę w postaci lokat promocyjnych. Ciągle jednak najlepsze lokaty uzyskamy jedynie jako nowi klienci.

Lokaty dla nowych klientów BEZ zakładania konta osobistego (2,5% – 4%)

(function(d, s, id) {var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];if (d.getElementById(id)) return;js = d.createElement(s); js.id = id;js.src = „http://depozaur.pl/js/widgets/sdk.js?v=1”; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, ‚script’, ‚dpsr-jssdk’));

Liderem zestawienia jest ciągle Lokata Happy Idea Banku. Tu, zależnie od wersji, zyskamy od 2,5% do 4% w skali roku dla kwoty od 10 000 do 100 000 zł (oczywiście czym więcej, tym niższe oprocentowanie). W tej chwili zdecydowanie najbardziej opłacalną opcją jest skorzystanie ze zwykłej wersji lokaty bądź z Lokaty Happy Pro. Dlaczego? Ponieważ po założeniu lokaty nadwyżkę możemy ulokować na jednej z dostępnych obecnie lokat dla wszystkich z oprocentowaniem 2,5%.

Jeśli jednak zależy nam na wysokim oprocentowaniu i szukamy innych ofert bez zakładania konta osobistego to… w zasadzie nie pozostaje nam dużo do wyboru. Możemy skorzystać z Lokaty Bezkarnej w BGŻOptima z oprocentowaniem 3% do 20 000 zł, jednak konieczne jest założenie (bezpłatnego) konta oszczędnościowego (z aktualnym oprocentowaniem na poziomie 2,2%).

Co, jeśli nie chcemy zakładać nawet konta oszczędnościowego? Z dobrych ofert pozostaje nam w zasadzie tylko Lokata Welcome Lion’s Banku. Dobrych na pierwszych rzut oka – tu wymagana jest bowiem wizyta w oddziale banku, lokata trwa 40 dni, a kwota lokaty wynosi od 100 000 zł w górę.

Lokaty dla klientów otwierających konto osobiste (3% – 4%)

Jakie mamy alternatywy? Lokaty startowe wymagające założenia konta. Tu do wyboru mamy pięć opcji, a realnie cztery. Dlaczego? Oferta Plus Banku wymaga wyrobienia karty debetowej do konta, która może kosztować 9 zł, o ile nie wydamy 500 zł miesięcznie.

Dużo lepiej skorzystać z oferty Nest Banku, który ostatnio zmodyfikował ofertę i pozwala na zgarnięcie 4% w skali roku przez 3 miesiące lub 6 miesięcy. Ta druga opcja to właśnie nowość, która jednak wymaga od nas przelania na konto osobiste wynagrodzenia. Jeśli nie chcemy się zbytnio przywiązywać do banku, to zdecydowanie lepiej wybrać opcję 3-miesięczną i niczym się nie przejmować. Lokata Witaj będzie dostępna przez 30 dni po założeniu konta (po zalogowaniu do bankowości internetowej).

Dobrą alternatywą dla Nest Banku jest oferta Alior Banku. Tu, po założeniu darmowego Konta Internetowego, założyć możemy lokatę powitalną na 4% na 2 miesiące. Zasady podobne jak wszędzie – w ciągu 30 dni po założeniu konta lokatę zakładamy po zalogowaniu.

Przedostatnia z dobrych ofert startowych to 3,5% od mBanku. Kwota maksymalna lokaty to, standardowo, 10 000 zł, a okres trwania – 3 miesiące. Sam rachunek jest darmowy, o ile nie zamówimy do niego karty.

Najmniej, ale dla największej kwoty (bo aż do 50 000 zł) oferuje Credit Agricole na Lokacie Promocyjnej „Dzień Dobry CA”. Możemy z niej skorzystać najpóźniej 6 miesięcy po założeniu konta – a to warto założyć z promocji na start, gdzie w całkiem łatwy sposób zyskamy dodatkowe 200 zł.

Lokaty dla wyjadaczy

Co dla przeciętnego Kowalskiego, a raczej przeciętnego czytelnika (w końcu Kowalski zakłada lokaty poniżej średniej)?

W chwili pisania tego artykułu zdecydowanie najkorzystniejsza oferta to najnowsze lokaty Idea Banku z oprocentowaniem 2,5% na 2, 4, lub 6 miesięcy. W zasadzie nie ma tu ograniczeń kwotowych i ilościowych ani konieczności zakładania konta, więc możemy ulokować ile chcemy. Warto jedynie pamiętać, że będąc nowym klientem dużo bardziej opłaca się skorzystać z lokaty startowej Happy (opisanej wyżej), a dopiero nadwyżkę ulokować na 2,5%.

Co innego mamy do wyboru? Jeśli nie chcemy zjeżdżać poniżej 2,5% to pozostają nam tylko lokaty długoterminowe (2-3 letnie). Tu najlepszy procent dostępny jest dla obecnych posiadaczy konta w Toyota Banku oraz bez posiadania konta w: Idea Banku, Lion’s Banku oraz Santander Consumer.

Na krótszy okres w zasadzie jedyna sensowna opcja to Lokata Mobilna w BZWBK (dostępna tylko raz, maksymalnie 20 000 zł na 4 miesiące), Lokata Mobilna w Getin Banku (3% do 10 000 zł na 2 miesiące) i Lokata LOGujesz-LOKujesz dla nowych aktywacji aplikacji mobilnej w Eurobanku (3,5% do 10 000 zł na miesiąc).

Na koniec przypomnę, że pełny ranking lokat znajdziecie na lokaty.livesmarter.pl.

Ranking najlepszych kont bankowych :

ranking kont bankowych

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *