PIT 37 Internetowo w 2017 roku. Sprawdź możliwości

Jak wskazują dane statystyczne, z roku na rok spektakularnie rośnie liczba polskich podatników, którzy wybierają rozliczenie PIT online. Dlaczego ta metoda staje się aha bardzo popularna? Dlaczego decydujemy się na rozliczenie formularzy za pomocą Internetu? Jakie narzędzia są dla nas dostępne?

Rozliczenie PIT37 internetowo wewnątrz Polsce

            Polacy mają sposobność rozliczania swoich formularzy podatkowych przez Internet od 2008 roku. Początkowo niewielki procent naszych rodaków zdecydował dokazywać na tę opcję. Pierwszego roku spłynęło jedynie trzysta PITów. zero dziwnego- sposób ten był nowością na naszym rynku, a my jeszcze nie mieliśmy świadomości jego zalet. Okazało się, że od tamtego czasu liczba rozliczeń online sukcesywnie rosła. Już w 2009 roku tych formularzy było osiemdziesiąt cztery tysiące, w 2010 już trzysta dwadzieścia tysięcy. Statystyki rosły, by w 2016 roku obić rekord- wówczas po raz pierwszy w historii liczba deklaracji PIT składanych drogą internetową przewyższyła liczbę papierowych, osiągając ponad osiem milionów PITów (52% wszystkich złożonych).

 

Rozliczenie z fiskusem online – zalety

            Podatnicy, którzy zdecydowali się na wypełnienie deklaracji online jednomyślnie twierdzą, że jest to sposób, który pozwala zaoszczędzić ich drogocenny czas. Dlaczego? Nie musimy już osobiście fatygować się do odpowiedniego urzędu skarbowego, tracić czasu na pozyskiwanie w nim informacji oraz pobieranie papierowej formy deklaracji. Siadamy wygodnie we własnym domu oraz dużo szybciej dopełniamy wszystkich formalności. Po drugie, nie ma już żadnych problemów ze składaniem PITów w ostatnie dni przed terminem- wystarczy jedno kliknięcie oraz nasz dokument ląduje w odpowiednim miejscu w formie elektronicznej. Nigdy więcej długich kolejek, poirytowania, stresu. Po trzecie, przez te lata przekonaliśmy się, że rozliczanie PIT online jest również bezpieczną formą. Nie musimy być posiadaczami elektronicznego podpisu, bowiem wystarczy jedynie wpisać na deklaracji wysokość ubiegłorocznego podatku, która staje się potwierdzeniem naszej tożsamości. I po czwarte, na rynku pojawiło się mnóstwo doskonałych narzędzi do rozliczania się z Urzędem Skarbowym przez Internet.

 

Sposoby rozliczania się z PIT-37 online –  od wyboru do koloru

            Mamy wiele możliwości tego, jak rozliczymy dokazywać z fiskusem online. Po pierwsze, na rynku dostępnych jest mnogość darmowych, dostosowanych do różnych systemów operacyjnych programów. Są one niecodziennie łatwe w obsłudze, intuicyjne. Ponadto zawierają wbudowane narzędzia, które pozwolą nam uniknąć błędów (na przykład rachunkowych czy tych polegających na pomyleniu kolumn). Większość programów można ściągnąć na swoje urządzenie. Niektóre z nich oferują wersję online, z której korzystamy również bezpłatnie. Deklarację PIT 37 rozliczysz online poniżej:

 

Drugim sposobem może być program online stworzony obok Ministerstwie Finansów czyli e-deklaracje. Jest równie prosty, nie wymaga ściągania żadnego programu na swój komputer. W każdym z tych przypadków mamy do wyboru: możemy wysłać od razu deklarację do odpowiedniego urzędu skarbowego drogą internetową albo wydrukować formularz oraz zanieść go osobiście bądź wysłać pocztą (list polecony). Ponadto większość programów pozwala na wypełnienie deklaracji w części, zapisanie jej oraz powrót ku tej czynności po jakimś czasie.

 

Pamiętajmy, że…

            Czas składania tradycyjnych deklaracji i tych online jest taki sam. Różnica wyłącznie polega na sposobie, w jaki to zrobimy. Czy wolimy tradycyjną drogę, czyż cenimy czas, wygodę oraz spróbujemy rozliczyć się przez Internet, co okazuje się zaskakująco proste.

Ranking najlepszych kont bankowych :

ranking kont bankowych

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *