PIT 37 przez Internet – jak rozliczyć?

Do ręki podatników coraz częściej trafia PIT-11, podstawa do rozliczenia PIT-37. W poniższym artykule znajdziemy odpowiedź na pytania: Jak rozliczyć przez Internet PIT 37? Dlaczego warto to zrobić online? Jaki program do PIT 37 wybrać?

Rozliczenia online – przyszłość podatnika

Od kiedy tylko polski podatnik otrzymał możliwość rozliczania się zbyt pomocą internetu, z roku na rok rośnie liczba rozliczających dokazywać właśnie w ten sposób. W ubiegłym roku odnotowano w tej kwestii rekord, bowiem okazało się, że 52% spośród złożonych deklaracji rozliczono właśnie online. Oznacza to, że ponad osiem milionów płatników podatku wybrało tę formę.

Dlaczego warto rozliczać się online? Przede wszystkim jest to spora oszczędność czasu oraz nieoceniona wygoda. Nie dość, że nie musimy osobiście pojawiać się w żadnym urzędzie, to możemy wypełnić swojego PITa z dowolnego miejsca na świecie oraz za pomocą jednego kliknięcia przesłać do odpowiedniego Urzędu Skarbowego. ponadplanowo ilość narzędzi, które nie tylko pozwalają nam na to, lecz realnie ułatwiają cały proces nieustannie rośnie oraz jest coraz bardziej ceniona przez Polaków.

PIT 37 online

PIT 37 to najbardziej powszechna, najbardziej znana deklaracja podatkowa. Przeznaczona jest dla wszystkich, którzy zatrudnieni są z tytułu stosunku służbowego, stosunku pracy, pracy nakładczej, otrzymujących świadczenia przedemerytalne, emerytalne oraz rentowe, pobierających stypendia albo zasiłki, oraz aha dalej. Na jej poprawne wypełnienie oraz przesłanie mamy czas ku końca kwietnia. Jak to zrobić najsprawniej oraz najszybciej?

Warto rozliczyć PIT 37 przez internet. Służą do tego liczne programy (np. PIT 2017, PIT online PITax, PIT Pro 2016/2017, etc.). Wystarczy zarejestrować w wyszukiwarkę frazę „program do rozliczenia PIT online” oraz rozpościera się przed nami spektrum możliwości. Większość programów jest darmowa oraz dostępna jest zarówno w wersji do pobrania na swój pecet albo do uruchomienia w trybie online. Dodatkowo możemy wybrać strategia stworzony przez Ministerstwo Finansów –  e-deklaracje.

Rozliczanie PIT 37 przez internet

Gdy już zdecydujemy się na wybór rozliczenia online, czas przystąpić do wypełnienia PIT 37. Dzięki wspomnianym narzędziom czynność ta jest prostsza, niż kiedykolwiek. Nie dość, że tłumaczą nam one kolejne etapy rozliczenia, zawierają wbudowane kalkulatory, które pomogą nam wyliczyć odpowiednie kwoty, to jeszcze często chronią nas przed popełnieniem błędów oraz wpisaniem czegoś nie w tę rubrykę, którą należy. Brzmi aż za dobrze, ale to prawda. Możliwość składania ewentualnej korekty oraz poprawy deklaracji zmniejsza się.

Gdy już nasz PIT 37 jest gotowy, to od nas zależy, czyż wyślemy go drogą elektroniczną do odpowiedniego Urzędu Skarbowego, czy zdecydujemy się wydrukować go oraz zanieść osobiście albo wysłać pocztą. Pamiętajmy, by zrobić to za pomocą internetu, nie potrzebujemy posiadać elektronicznego podpisu- potwierdzeniem naszej tożsamości jest kwota podatku z zeszłego roku- to proste! Co jeszcze jest ważne? Obowiązują nas takie same terminy, jak w przypadku tradycyjnej, papierowej deklaracji!

Ranking najlepszych kont bankowych :

ranking kont bankowych

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *