PIT Projekt 2016/2017 – Recenzja i Rozliczenie

Z roku na wiosna rośnie popularność rozliczania swoich podatków online. Wraz z nią na rynku pojawiło się mnóstwo narzędzi, które mają na celu udoskonalenie nam dokonania tej czynności. Jednym z nich jest program PIT PROJEKT.

Rozliczanie online – szybko oraz łatwo

Od 2008 roku, czyli od pierwszego roku, kiedy Polacy mieli okazję rozliczyć dokazywać online, metoda ta nieustannie zyskuje na popularności. Początkowa nieufność przy rewolucyjnej metody sprawiła, że jedynie nieliczni zdecydowali się na nową formę rozliczenia, jednak z roku na rok podatników online przybywało, aż w 2016 roku okazało się, że padł rekord- powyżej połowa wszystkich deklaracji były to deklaracje złożone drogą internetową (52%).

Dlaczego postanowiliśmy zaufać technologii? Po pierwsze, uznajemy tę metodę za gospodarność czasu– nie stoimy w kolejkach w urzędach skarbowych, często ani musimy wypełniać tych samych danych, bo programy zrobią to zbyt nas. Po drugie, zrozumieliśmy, że to bezpieczna droga rozliczenia dokazywać z fiskusem- większość narzędzi pomaga nam uniknąć błędów, które moglibyśmy popełnić przez nieuwagę, nie potrzebujemy elektronicznego podpisu, wypełniona deklaracja prawdopodobnie od razu powędrować do odpowiedniego urzędu. Po trzecie- doceniliśmy wygodę, którą oferuje nam rozliczanie się za pomocą internetu- możemy uregulować się z dowolnego miejsca na świecie, nie musimy przejmować dokazywać brakiem wiedzy, bowiem aplikacje tłumaczą poszczególne rubryki, mają wbudowane programy liczące. Podsumowując- ograniczamy wszystko, co mogło nas irytować w corocznym wypełnianiu PITów.

PIT PROJEKT 2016/2017

Pit Projekt to jeden z najpopularniejszych programów do wypełnienia deklaracji online. Dostępny jest zarówno do ściągnięcia na nasze urządzenie, jak oraz w wersji online, w której skorzystamy z niego bez konieczności instalacji.

Jakie są jego zalety? Producenci podkreślają, że ani musimy mieć dużo miejsca na naszym sprzęcie, bowiem instalacja programu zajmuje jedynie 4MB. Z pewnością dużym ułatwieniem jest tak zwany PIT-Asystent, czyli „inteligentny pomocnik”, dzięki któremu osoby, które kompletnie ani znają się na wypełnianiu PITa albo robią to po okoliczność pierwszy, z pewnością sobie poradzą. Program obsługuje wszystkie najważniejsze deklaracje wraz z ich załącznikami. Można je od razu przesłać ku urzędu za pomocą modułu e-Deklaracje lub, jeśli ktoś chce, opublikować już wypełniony formularz.

Pit Projekt 2016/2-17 to program, który zawiera wewnątrz sobie wbudowane elementy, które nie tylko pomogą nam uniknąć błędów merytorycznych, ale również rachunkowych. Możemy przekazać swój 1% podatku na dowolną, dostępną w programie Organizację Pożytku Publicznego. Co więcej, zapamięta nasze dane oraz za rok wypełnianie odpowiedniego PITa będzie ponadto szybsze. Nie musimy się również przejmować, jeśli nie zapiszemy naszej deklaracji oraz wyłączy się nam komputer- Pit Projekt automatycznie zapisuje kopie zapasowe dokumentów, które wypełniamy.

 

PIT PROJEKT 2016/2017 – co zrobić, by skorzystać?

Wymagania techniczne, które stawia nam PIT koncepcja są standardowe. Jeśli mamy system Windows (od XP w górę), połączenie z internetem, przeglądarkę internetową, wtyczkę FlashPlayer oraz program ku odczytu plików w formacie pdf (zazwyczaj Adobe Reader), to możemy ściągnąć program na swój komputer bezpośrednio ze strony pitprojekt.pl. wewnątrz razie wątpliwości, na podanej stronie użytkownik znajdzie formularz kontaktowy, tymczasem po jego wypełnieniu z pewnością znajdzie odpowiedzi na nurtujące go pytania.

Ranking najlepszych kont bankowych :

ranking kont bankowych

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *