PITY 2016/2017 IPS

Rozliczanie podatków przez Internet z roku na rok staje się coraz bardziej popularne. Na rynku pojawiają się dedykowane tej czynności programy, które znacznie ułatwiają złożenie deklaracji. Jednym z nich jest PITY 2016/2017 IPS.

Rozliczanie online

Od kiedy Polacy w 2008 roku po raz nowy mieli okazję rozliczyć swoje podatki przez Internet, popularność tej metody nieustannie rośnie, bijąc kolejne rekordy. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim przekonaliśmy się, że jest to metoda w pełni bezpieczna oraz wygodna- nie potrzebujemy wychodzić z domu, a narzędzia, które oferuje internetowa przestrzeń są proste oraz intuicyjne. Programy dostępne online oraz do ściągnięcia na urządzenia (komputer stacjonarny, laptop, tablet, tymczasem nawet smartfon) nie wymagają od nas tyle pracy, co wypełnianie papierowego formularza. Mają wbudowane narzędzia do wyliczania kwot, raz wpisane dane powielają w odpowiednich polach.

PITY 2016/2017 IPS

Od prawie dwudziestu na rynku funkcjonuje między innymi strategia PITY stworzony przez przedsiębiorstwo informatyczne IPS. Służy między innymi ku wypełniania deklaracji podatkowych za dany rok. Dzięki niemu można uregulować PITy: PIT-16A, PIT-19A, PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, jeśli również druczek przelewu papierowego, druk ZAP-3 (zmiana danych podatnika).

Jeśli rozliczamy się po raz pierwszy albo musimy zmienić druk, program podpowiada który formularz powinniśmy wybrać. Gdy już wypełnimy odpowiedni, mamy dwie opcje: wydrukowanie go w formie papierowej, którą osobiście zaniesiemy ku Urzędu Skarbowego albo wysłanie zeznania do systemu e-Deklaracje. Możemy uregulować się indywidualnie albo z małżonkiem.

Program jest darmowy dla indywidualnego użytkownika. Korzystając z niego mamy do wyboru kilkanaście Organizacji Pożytku Publicznego, którym możemy przekazać 1% swojego podatku. Jeśli z programu wykorzystać chce np. przedsiębiorstwo, wówczas musi ono wykupić licencję IPS.

PITY 2016/2017 można znaleźć na stronie: ips-infor.com.pl . Program należy ściągnąć na swój sprzęt. Jest kompatybilny z większością systemów komputerowych, więc ani będziemy mieć z tym problemów. Ponadto nie zajmuje dużo miejsca pamięci. Jego interfejs jest bardzo prosty.

Rozliczanie się online – to proste!

Dlaczego warto rozliczyć się online? Jest to spora oszczędność czasu- nie musimy fizycznie zgłaszać się do Urzędu Skarbowego, więc dzięki dostępowi do internetu możemy zrobić to praktycznie z każdego zakątka świata. Omijają nas kolejki oraz procedury. Nie potrzebujemy bezpiecznego podpisu- poświadczeniem naszej tożsamości jest rozliczenie za ubiegły rok. Program ułatwia nam wpisywanie danych w odpowiednich rubrykach, często wyłapując błędy, które chcieliśmy popełnić. Ponadto sam oblicza odpowiednie stawki po tym, jeśli wpiszemy podstawowe dane. Możemy zacząć wypełniać nasz formularz jednego dnia oraz wrócić do niego na spokojnie po jakimś czasie. Okazuje się, że przy użyciu tego rodzaju narzędzi wypełnianie PITa jest bardzo proste.

Ranking najlepszych kont bankowych :

ranking kont bankowych

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *