PKO Bank Polski Gwiazdą Bankowości

PKO Bank Polski zdobywcą I miejsca w kategorii konstrukcja biznesu  PKO Bank Hipoteczny wyróżniony nagrodą dla banków specjalistycznych

Po raz kolejny PKO Bank Polski został laureatem konkursu Gwiazdy Bankowości.  Zajął pierwsze miejsce w kategorii struktura biznesu, zaś PKO Bank Hipoteczny zwyciężył w kategorii banki specjalistyczne.

PKO Bank Polski został doceniony w III edycji rankingu Gwiazdy Bankowości „Dziennika Gazety Prawnej”, który wyłonił najlepsze banki wewnątrz 2016 roku. Nagrodę dla PKO Banku Polskiego w kategorii konstrukcja biznesu odebrał Jan E. Rościszewski, wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego, a dla banku specjalistycznego – Rafał Kozłowski, prezes Zarządu PKO Banku Hipotecznego.

Ranking powstaje w oparciu o twarde dane ze sprawozdań finansowych. Uczestnicy oceniani są w czterech kategoriach: tempo rozwoju, struktura biznesu, dochodowość oraz efektywność, innowacyjność i ogólnie za całokształt działalności. W przypadku struktury biznesu oceniane są m.in.: udział kredytów w sumie bilansowej, udział kredytów własnych w sumie bilansowej, kredyty/depozyty, udział wyniku prowizyjnego w przychodach, łączny współczynnik kapitałowy, udział kredytów zagrożonych w portfelu, wskaźnik pokrycia rezerwami. PKO pula Polski osiągnął doskonały wynik wyróżniając się pod względem wartości udzielonych kredytów oraz złożonych depozytów. Natomiast PKO Bank Hipoteczny jest najbardziej aktywnym emitentem listów zastawnych w Polsce. Po dwóch latach działalności operacyjnej zajmuje pozycję lidera pod względem wolumenu wyemitowanych oraz pozostających w obrocie listów zastawnych.

PKO Bank Polski wewnątrz 2015 roku odebrał nagrody w rankingu Gwiazdy Bankowości za strukturę biznesu oraz tempo rozwoju, a w 2016 roku – wewnątrz kategorii struktura biznesu.

PKO Bank Polski jest największym bankiem komercyjnym w Polsce, od lat utrzymującym wiodącą rolę wewnątrz sektorze detalicznym oraz sukcesywnie wzmacniającym pozycję rynkową w segmencie korporacyjnym oraz inwestycyjnym. Po I kwartale br. ma najwyższe udziały wewnątrz rynku depozytów (17,3 proc.) i kredytów (17,7 proc.), w tym także w kredytach hipotecznych, spośród których niemal co trzeci udzielany jest przez PKO Bank Polski i przez PKO Bank Hipoteczny (spółka w 100 proc. zależna od PKO Banku Polskiego). Posiada 8 mln kart płatniczych, jest największym wydawcą kart debetowych oraz kredytowych w Polsce z udziałem w rynku na poziomie 22 proc.

Ponadto PKO Bank Polski jest liderem bankowości mobilnej. Blisko 1,8 mln klientów po I kwartale br. energicznie korzystało z usług bankowych za pomocą urządzeń mobilnych, w tym z wersji lite serwisów iPKO oraz Inteligo i aplikacji IKO. Klienci najczęściej wykorzystują ją do sprawdzania salda oraz historii konta, dokonywania przelewów oraz doładowań telefonów na kartę. Najmłodsi klienci Banku – poniżej 13. roku życia, korzystający z PKO Konta Dziecka oraz serwisu transakcyjnego mają też do dyspozycji aplikację mobilną PKO Junior.

Podziel się:

Ranking najlepszych kont bankowych :

ranking kont bankowych

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *