Podatki w Singapurze

Singapur to od wielu lat czołowy kraj na świecie pod kątem jakości życia, wolności gospodarczej oraz rozwoju. Firmy w tym kraju kwitną pod okiem autorytarnego państwa, lecz z odpowiednią dawką wolności oraz udogodnień. Jak wyglądają w Singapurze podatki? Sprawdziliśmy oraz przygotowaliśmy spis najważniejszych aspektów podatkowych w tym kraju.

 

Ulgi dla nowych przedsiębiorstw oraz podatek progresywny

Singapur dba o ciągły rozwój oraz dla młodych firm założonych na terenie tego państwa przygotował duże ulgi. W trakcie trzech pierwszych lat firmy z zysku do 100 tys. $ singapurskich stawka podatku wynosi 0%.

Dla pozostałych firm podatek wynosi od 4,25% do 17%. Dla porównania, w Polsce podatek wynosi 19% (liniowy, CIT) albo 18 oraz 32% (progowy). Dla osób fizycznych podatek waha się od 3,5% do 20%. Podatek VAT wynosi 7%.

W Singapurze osoby zarabiające poniżej 50 tys. Złotych podatku są zwolnione dla pozostałych obowiązuje podatek progowy od 3,5% do 20% (dla osób zarabiających powyżej 320 tys. $ singapurskich.

 

Podatek terytorialny

Podatki na terenie Singapuru opierają się na zasadzie terytorialności. Tylko dochód wypracowany oraz otrzymany na terenie państwa podlega opodatkowaniu. Podobna zasada dotyczy podatku VAT, który nie jest płacony od produktów eksportowanych zbyt granice Singapuru.

Podatek od nieruchomości wynosi 10%, powodem tak wysokiego podatku jest mała powierzchnia kraju.

 

Ciągły wzrost gospodarczy

Singapur cechuje się wysokim wzrostem gospodarczym na przestrzeni ostatnich lat poza kilkoma latami związanymi z kryzysami światowymi wzrost PKB wahał się od 3 do choćby 19%. Choć w ostatnich latach wzrost wyhamował, w dalszym ciągu Singapur to jedno z najlepszych miejsc do życia oraz prowadzenia biznesu na świecie.

Źródło: http://pl.tradingeconomics.com/singapore/gdp-growth-annual

Ranking najlepszych kont bankowych :

ranking kont bankowych

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *