Podatki w USA. Trump przedstawił reformę podatków

Na chwilę oderwiemy się od zajmującego wszystkich Polaków okresu rozliczeń PIT. prezes Stanów Zjednoczonych bowiem przedstawił propozycję reformy podatkowej. Najgorętszym tematem jest stawka podatku CIT w USA. Trump zobowiązał się bowiem ku obniżenia jej z 35 na 15 procent.

… I obietnicy dotrzymał, tym samym dając szanse na skokowy wzrost gospodarczy dla ameryki oraz włączenie się w pościg za szybko rozwijającymi się Chinami. Plan ogłosił Gary Cohn, szef rady gospodarczej w gabinecie i sekretarz skarbu Steven Mnuchin w gabinecie Donalda Drumpa. Gabinet prezydenta zakłada dynamikę PKB na poziomie 3%. Choć jest to mniej niż prognozowany wzrost dla Chin, pozwoli to sprowadzić Stany Zjednoczone na “właściwy tor”.

Choć plan przedstawiony przez Biały Dom to jedynie ogólniki (zmieścił się na 1 kartce a4), to można z niego wybrać kilka kluczowych zmian.

Głównną jest obniżenie CIT z 35% do 15%. Powinno to znacznie ożywić wzrost gospodarczy oraz uprościć prowadzenie biznesu na terenie USA. Drugim ważnym punktem jest ułatwienie podatku dochodowego dla obywateli oraz zmniejszenie progów podatkowych z siedmiu do trzech.

Planowane jest także usunięcie alternatywnego podatku minimalnego i spadkowego. W związku z odejściem od Obamacare, zapowiedziana została także rozwiązanie podatku na ten program, obciążającego przedsiębiorstwa oraz inwestorów.

Rząd wprowadzi też wsparcie dla najbiedniejszych rodzin utrzymujących dzieci i brak podatków dla najniższych dochodów.

 

Gary Cohn oraz Steven Mnuchin ogłosili reformę podatkową wewnątrz USA “największą obniżką podatków w historii Stanów Zjednoczonych”. Nam pozostaje czekać na szersze detale odnośnie reformy. Inwestorzy są raczej zawiedzeni oraz oczekują na szczegółowy plan, czego wyrazem może być spadek dolara po ogłoszeniu planu.

 

Ranking najlepszych kont bankowych :

ranking kont bankowych

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *