Ponad 150 tysięcy Profili Zaufanych w PKO Banku Polskim

Od połowy października ubiegłego roku do dziś klienci PKO Banku Polskiego i Inteligo założyli ponad 150 tys. Profili Zaufanych (eGO) wewnątrz bankowości elektronicznej Tempo zakładania nowych Profili nabrało wyraźnego przyspieszenia po uruchomieniu przez Ministerstwo Cyfryzacji opcji sprawdzania punktów karnych przez internet Szybko rosnąca liczba PZ pokazuje, że Polacy chcą oraz coraz chętniej korzystają z administracji online

Po powyżej siedmiu miesiącach od startu usługi, Profil Zaufany w serwisach transakcyjnych banku utworzyło przeszło 150 tysięcy klientów. Dzięki niemu klienci załatwiają swoje sprawy urzędowe online oraz korzystają z nowo wprowadzanych usług. Sezonem wakacyjny to dobry moment na założenie PZ przez tych, którzy do tej pory tego nie zrobili – z jego pomocą można bowiem złożyć online wniosek o kartę EKUZ czyż Dużej Rodziny, które mogą przydać się podczas wakacji.

Do momentu uruchomienia możliwości zakładania Profili Zaufanych w serwisach PKO Banku Polskiego – iPKO oraz Inteligo, z opcji tej korzystało zaledwie kilka procent Polaków, z czego większość stanowili urzędnicy. Wyraźna zmiana trendu w liczbie zakładanych Profili zaczęła zmieniać się po udostępnieniu oraz upowszechnieniu tej usługi przez banki.  W PKO Banku Polskim w ciągu trzech pierwszych dni od startu usługi przez serwisy transakcyjne klienci założyli blisko 9 tys. Profili, po kolejnych sześciu dniach było już ich ponad 25 tysięcy. Dziś jest to rezerwa ponad 150 tysięcy Profili. Zdecydowany ich przyrost nastąpił w ostatnim tygodniu kwietnia tego roku oraz startu usługi sprawdzania punktów karnych przez internet – w tym czasie ponad 40 tysięcy klientów założyło swój PZ.

Tak wysoka liczba otwartych ku tej pory Profili Zaufanych pokazuje dużą potrzebę załatwiania ważnych urzędowych spraw bez konieczności wizyty w urzędzie.

Klienci, którzy nie mają jeszcze PZ mogą założyć go w każdej chwili. Profil Zaufany może przydać się jeszcze przed wyjazdem np. na zagraniczny urlop. Dzięki niemu można np. złożyć wniosek o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Taka karta może być przydatna przy zagranicznych podróży gdy będzie potrzeba skorzystania ze świadczeń zdrowotnych.  wówczas koszt wizyty lekarskiej w publicznej przychodni czy leczenia szpitalnego poniesie polski NFZ. Podczas rodzinnych podróży może z kolei przydać dokazywać też karta Dużej Rodziny uprawniająca do zniżek oraz dodatkowych uprawnień dla rodzin m.in. tańszych biletów na wydarzenia kulturalne, wystawy, ku muzeów, ośrodków rekreacyjnych, sklepów czy przejazdów komunikacją publiczną.

Jak korzystać z Profilu Zaufanego?

Profil Zaufany umożliwia dostęp m.in. do serwisów ePUAP, PUE ZUS, CEIDG,  obywatel.gov.pl, biznes.gov.pl oraz regionalnych platform e-administracji, np. Wrota Mazowsza, SEKAP, Cyfrowa Małopolska. Dzięki niemu można złożyć wniosek o dowód albo prawo jazdy, zawiadomić ach zbyciu pojazdu, uzyskać odpisy aktów urodzenia, małżeństwa albo zgonu, czyż zarejestrować działalność gospodarczą. Można też swobodnie korzystać ze wszystkich funkcji serwisu PUE ZUS, szybko uzyskać zaświadczenie o niekaralności czy indywidualną interpretację podatkową. Jest tez możliwość elektronicznego podpisywania wniosków oraz pism urzędowych.

Aby go założyć wystarczy zalogować się ku serwisu transakcyjnego iPKO albo Inteligo oraz wybrać zakładkę e-Urząd. potem sprawdzić poprawność swoich danych i nadać login potrzebny do korzystania z Profilu Zaufanego. Operację potwierdza się kodem z narzędzia autoryzacji. Na adres e-mail podany we wniosku przesyłana jest wiadomość z potwierdzeniem założenia Profilu Zaufanego. Z kolei logowanie za pomocą aha utworzonego Profilu Zaufanego do poszczególnych usług administracji publicznej odbywa dokazywać na podobnej zasadzie, jak w przypadku  szybkich płatności w sklepach internetowych – bank uwierzytelnia klienta po podaniu przez niego danych, a następnie przelogowuje go do wybranego serwisu albo umożliwia poświadczenie dyspozycji czy złożonego wniosku.

Podziel się:

Ranking najlepszych kont bankowych :

ranking kont bankowych

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *