Pożyczka na raty – jak ją wybrać?

klient firmy pożyczkowej

Miesiąc to dla ciebie za mało na spłatę pożyczki? Wybierz produkty finansowe z możliwością spłaty w ratach. Dziś podpowiadamy, jeśli dobrze wybrać pożyczkę ratalną oraz jednocześnie nie obawiać się kosztów swojej decyzji. Sprawdź koniecznie!

Firmy udzielające pożyczek na raty, pozwalają klientom na zaciągnięcie zobowiązania nawet w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Takich pożyczek nie da się oczywiście spłacić “od ręki”. Z tego względu pożyczki na raty udzielane są zwykle na okres od trzech miesięcy ku trzech lat.

Z uwagi na wysokość pożyczonej kwoty, procedura wnioskowania o taki produkt, jest nieco bardziej wymagająca niż w przypadku chwilówek. Przede wszystkim, niezbędne będzie tutaj posiadanie stałego dochodu i wysokiej zdolności kredytowej. Oczywiście, pożyczka na raty wciąż nie wymaga tylu formalności jak np. pożyczka w banku. Jeśli więc potrzebujemy większej kwoty gotówki oraz zależy nam na czasie, wybór takiego produktu może być dobrym posunięciem.

Jak aczkolwiek wybrać najlepszą dla siebie pożyczkę ratalną? Pomocne mogą w tym być wskazówki przedstawione poniżej:

1. Oszacuj swoje możliwości finansowe

Kiedy pojawiają się problemy finansowe, zwykle umiejętnie wiemy, ile musimy pożyczyć. Warto jednak na tym etapie zastanowić się, jak poradzimy sobie ze spłatą danego zobowiązania. W tym celu trzeba przeanalizować swoje miesięczne dochody oraz wydatki i odpowiedzieć sobie na pytanie, jaką część pozostałej kwoty będziemy mogli wyznaczyć na spłatę pożyczki. Znając tę sumę lepiej dopasujemy zarówno czas spłaty zobowiązania, jak oraz wysokość raty, a tym samym zminimalizujemy ryzyko nieprzemyślanego zadłużenia.

2. Określ, ile czasu potrzebujesz na spłatę zobowiązania

Jak już wspomnieliśmy, spłatę pożyczki można rozłożyć nawet na 36 rat. Dzięki temu nasza miesięczna rata będzie dużo niższa oraz istnieć może nie będzie stanowiła zbytniego obciążenia dla domowego budżetu. Z drugiej strony jednak, dłuższy okres korzystania z pożyczki oznacza wzrost jej kosztów. Oddając zadłużenie w ratach, nie będziemy tego co prawda czuć aż tak mocno, ale jeśli popatrzymy na kompletny koszt zobowiązania, zobaczymy różnicę w cenie pomiędzy pożyczką na rok a tą na trzy lata. Znając własne możliwości finansowe powinniśmy zatem zastanowić się, czyż bardziej opłaca nam się pożyczyć na krócej z większą ratą, czy na dłużej zwiększając tym samym ostateczne koszty pożyczki.

3. Porównaj koszty pożyczek oraz wysokość miesięcznych rat

Pożyczki na raty udzielane są obecnie przez wiele firm pozabankowych. Ceny takich zobowiązań mogą jednak różnić dokazywać w zależności od wybranej marki pożyczkowej. Warto więc sprawdzić, ile kosztuje potrzebna nam pożyczka w różnych instytucjach. Korzystając z ofert pożyczek online zrobimy to za pomocą suwaków dostępnych na stronie internetowej danego pożyczkodawcy albo za pomocą porównywarki pożyczek. Uwagę godzi się oczywiście zwrócić nie tylko na całkowity koszt pożyczki, ale oraz wysokość miesięcznej raty. W ten styl odrzucimy propozycje, które już na wstępie wydadzą dokazywać najdroższe.

Sprawdź cenę twojej pożyczki oraz porównaj oferty

4. Zapoznaj się z dokumentami pożyczki

Kiedy wybierzemy już firmę pożyczkową z najlepszą dla nas ofertą, koniecznie zapoznajmy się z treścią umowy. Dokładnie przeanalizujmy ten dokument zwracają szczególną uwagę na terminy i koszty naszego zobowiązania. Choć oferta przedstawiona na stronie internetowej powinna uwzględniać wszystkie opłaty za poniesione wskutek nas zobowiązanie, warto upewnić się, czy firma wymaga np. dodatkowych opłat operacyjnych, czy nalicza takie koszty jednorazowo, wlicza do raty itp.

Co więcej, warto również poznać politykę danego pożyczkodawcy w przypadku problemów ze spłatą długu na czas. Choć nikt nie zakłada problemów ze zwrotem pożyczki, dobrze jest być świadomym, co robić w takiej sytuacji oraz jak duże koszty dodatkowe niesie zbyt sobą ewentualna nieterminowość.

5. Poznaj opinie o danym pożyczkodawcy

Nawet jeśli kredytodawca nie wzbudza w nas żadnych wątpliwości, zawsze godzi się sprawdzić opinie na jego temat krążące w sieci. Dlaczego? Nikt bowiem lepiej niż dotychczasowi klienci danej firmy nie powie nam jak wybrana przez nas oferta wygląda w praktyce. Być może pożyczkodawca bynajmniej nie wypłaca pieniędzy tak szybko jak obiecuje albo też żąda dodatkowych dokumentów, o których wcześniej ani było mowy. Takie rzeczy są w stanie połapać jedynie osoby, które już pożyczały w danej instytucji. Warto więc skorzystać z ich doświadczenia.

6. Ustal odpowiedni dzień na spłatę raty

Jeśli pożyczkodawca pozytywnie rozpatrzy nasz wniosek ach pożyczkę, otrzymamy do podpisu stosowne dokumenty. Analizując umowę pożyczki, koniecznie zwróćmy uwagę na dołączony do niej harmonogram spłaty rat zobowiązania. Sprawdźmy, czy termin ten wypada w okolicach naszej wypłaty. Jeśli nie, godzi się go przesunąć na dzień kiedy na nasze rachunek wpływa wynagrodzenie. W ten sposób zawsze będziemy posiadać środki na spłatę pożyczki. Co więcej, aby ani zapomnieć o terminach, możemy też ustalić zlecenie stałego przelewu z naszego rachunku na konto pożyczkodawcy.

Podsumowując

Wybór pożyczki ratalnej jest bardziej czasochłonny niż decyzja o wzięciu konkretnej chwilówki. W przypadku produktów ze spłatą w ratach musimy bowiem brać pod uwagę perspektywę nawet kilkudziesięciu miesięcy oraz zwracać uwagę nie tylko na kompletny koszt pożyczki, ale także wysokość raty czy opłaty dodatkowe. W przypadku pożyczek ratalnych nie możemy trudno liczyć na oferty za 0 zł. Każda taka pożyczka będzie więc miała swoją cenę. Dlatego konfrontacja ofert oraz dokładna analiza swoich możliwości wydają dokazywać tutaj jedynym sposobem na obniżenie kosztów pożyczki ku minimum. (ks)

Weź najtańszą pożyczkę ratalną

Pożyczka na raty – jak ją wybrać? 3.75 (75%) 4 głosów Udostępnij: Przydatny artykuł? Zapisz się do naszego newslettera.

Oprócz informacji ach najlepszych pożyczkach, dostaniesz wiele ciekawych dodatków, których ani publikujemy na stronie.

Dlaczego warto się zapisać? Dowiesz się gdzie najkorzystniej wziąć pożyczkę. Dostaniesz informacje o nowych pożyczkodawcach na rynku. Otrzymasz wiele ciekawych dodatków nie publikowanych na stronie. Wysyłamy max. 1 wiadomość w miesiącu. Zaznacz wszystkie Akceptuję Regulamin oraz Politykę prywatności Zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych Zgadzam dokazywać na przekazywanie informacji handlowych Zarabiaj na pożyczaniu – inwestycja w pożyczki społecznościowe jeśli zaoszczędzić na chwilówce? 4 sprawdzone sposoby

Inne wpisy z tej kategorii

Kredyt integracyjny – czy wiesz jak wybrać najlepszy? Pożyczka od ręki, czyli gotówka już w kilka minut Czy oszczędzania można się nauczyć? Platforma edukacyjna Kapitalni.org od Wonga.pl Pożyczki dla zadłużonych, czyli co robić kiedy wciąż brakuje pieniędzy?

Ranking najlepszych kont bankowych :

ranking kont bankowych

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *