Przenieś konto do Credit Agricole i zyskaj 200 zł premii

Większość Polaków przenosi konto do Credit Agricole – przynajmniej według reklam banku. Nie ma w tym jednak niczego dziwnego, ponieważ CA to w zasadzie jedyny bank, który premiuje takie zachowanie. Do końca czerwca trwa kolejna edycja promocji „Przenieś konto”, dzięki której możemy zyskać 200 zł w bardzo prosty sposób. Wystarczy zapewnić trzykrotne wpływy z innego konta i poświęcić konto w innym banku na rzecz przeniesienia 😉

200 zł za przeniesienie konta do Credit Agricole

200 zł za zamknięcie konta i przeniesienie do Credit Agricole

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem Credit Agricole. W przypadku tej promocji jako nowego klienta rozumiemy osobę, która w okresie roku przed otwarciem konta nie posiadała żadnego konta indywidualnego lub wspólnego (w pakiecie innym, niż Depozytowy) prowadzonego przez CA.

Jeśli spełniamy te warunki, to konieczne będzie złożenie wniosku o jeden z rachunków wraz z kartą debetową, zawarcie umowy i wybranie wyciągu w formie elektronicznej. Oprócz tego wymagane jest złożenie wniosku o przeniesienie rachunku z innego banku w placówce CA (a tak naprawdę zamknięcie tam konta w naszym imieniu) oraz wyrażenie zgody na działania marketingowe i otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną (podając numer telefonu oraz adres poczty e-mail) od banku.

Przejdź na stronę promocji

Premia za wpływy 3000 zł przez 3 miesiące

W całym procesie najważniejsze jest jednak zapewnienie stałych wspływów na konto. Bank wymaga bowiem od nas wypełnienia i podpisania zlecenia przekazywania wynagrodzenia oraz zapewnienia wpływu na konto w zadeklarowanej wysokości (min. 3000 zł) przynajmniej raz w miesiącu. Co istotne: wpływy wcale nie muszą być wynagrodzeniem – możemy spokojnie sami przelewać sobie min. 3000 zł ze swojego konta w innym banku lub wpłacać w kasie. Definicja wygląda bowiem następująco:
Wpływ na Konto – suma transakcji uznaniowych wynikająca z wpłat gotówkowych oraz przelewów na prowadzony
w ramach Konta rachunek główny w PLN z wyłączeniem przelewów środków z zakończonej lokaty […] lub przelewów pomiędzy rachunkami konta (w tym z rachunków prowadzonych w walutach innych niż PLN), a także przelewów z innych kont prowadzonych przez Bank, jeżeli Klient jest ich posiadaczem lub pełni rolę pełnomocnika;

O samym zleceniu przekazywania wynagrodzenia można najzwyczajniej w świecie zapomnieć po jego wypełnieniu. Mam nadzieję, że żaden pracodawca nie zacznie przelewać naszego wynagrodzenia po otrzymaniu takiego dokumentu bez konsultacji z samym pracownikiem – przecież to równie dobrze mogłaby być próba oszustwa…

Przelew w wysokości 200 zł trafi na nasze konto do końca miesiąca po miesiącu spełnienia warunków. Zadeklarowane wpływy należy zapewnić trzykrotnie (zaczynając najpóźniej od pierwszego pełnego miesiąca kalendarzowego). Jeśli, przykładowo, umowę o konto podpiszemy w maju, to zapewniając wpływy w czerwcu, lipcu i sierpniu nagrodę otrzymamy do końca września. Równie dobrze wpływy możemy zapewniać już od maja i wtedy nagrodę otrzymamy o miesiąc wcześniej. Istotne jest tylko, aby w dniu wypłaty premii spełniać dwa warunki: ciągle posiadać kartę debetową oraz aby dyspozycja zamknięcia rachunku w poprzednim banku została zrealizowana poprawnie – w związku z czym Credit Agricole dołącza do regulaminu listę banków, które biorą udział w procesie przenosin.

Warto tu przy okazji dodać, że załącznik dołączony jest nie do opisywanej powyżej oferty, ale do niemal identycznej promocji z premią w wysokości 100 zł na start w zamian za wpływy 1500 zł. Moim zdaniem nie warto z niej korzystać, skoro niewiele większym wysiłkiem możemy uzyskać dwukrotnie wyższą premię. Dodam również, że powyższa lista może nie być aktualna – dlatego warto potwierdzić w oddziale, że nasz bank bierze udział w przenosinach. Uczestnicy poprzedniej edycji promocji zalecają również uprzednią aktualizację podpisu w naszym starym banku – inaczej wniosek o zamknięcie konta może zostać odrzucony.

Bonus: Lokata 3% do 50 000 zł

Gdyby kogoś nie przekonała możliwość łatwego uzyskania 200 zł premii, to wspomnę jeszcze o dodatkowej ofercie powitalnej banku dla nowych klientów. Każdy, który otworzy 60-dniową lokatę terminową może zyskać oprocentowanie specjalne, które obecnie wynosi 3% w skali roku dla kwoty od 1 000 zł do 50 000 zł. Mamy na to czas przez 6 miesięcy od otwarcia konta. Więcej o ofercie powitalnej pisaliśmy na początku roku (kiedy oprocentowanie wynosiło jeszcze więcej, bo 3,2%).

Ile kosztuje konto w Credit Agricole?

Ponieważ bank wymaga od nas posiadania zarówno konta osobistego jak i karty debetowej, to bardzo istotne jest ile za ten duet zapłacimy. Standardowo wszystko zależy od tego jak będziemy korzystać z rachunku oraz… który rachunek wybierzemy.

Osoby poniżej 27. roku życia maja prosty wybór – w ich przypadku opłaca się założyć 1 Konto, które jest bezwarunkowo darmowe. Karta może kosztować 2,90 zł miesięcznie, jednak wykonanie transakcji bezgotówkowej na kwotę… 1 zł miesięcznie pozwala na uniknięcie opłaty.

„Zwykłe” Konto PROSTOoszczędzające nie opłaca się praktycznie nikomu, ponieważ jego koszt to 4,90 zł miesięcznie. Konto PROSTOoszczędzające Plus to lepszy wybór – może kosztować 9,90 zł, ale wpływ 1500 zł (1000 zł do 30. roku życia) zwalnia z opłat – a przecież i tak planujemy przelewać min. 3000 zł. Tu jednak trzeba uważać na kartę debetową, bo możemy za nią zapłacić 7,90 zł miesięcznie, o ile nie wykonamy transakcji na kwotę min. 500 zł.

Jakie jest więc najlepsze rozwiązanie? Wybranie najbardziej wypasionego (przynajmniej w teorii) Konta PROSTOoszczędzającego PREMIUM. Tu z opłaty za konto zwalniają wpływy 10 000 zł (może być np. 3 x 3334 zł miesięcznie), a kartę mamy darmową bezwarunkowo. Do tego zarówno dla konta w wersji Plus jak i Premium otrzymujemy darmowe wypłaty z bankomatów w całym kraju.

Ważne dokumenty

Regulamin promocji z premią 200 zł Regulamin promocji z premią 100 zł Tabela opłat i prowizji

Ranking najlepszych kont bankowych :

ranking kont bankowych

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *