Spadek oprocentowania w BGŻOptima do 2,2% do 150 000 zł

Bank BGŻOptima właśnie zaprezentował nową tabelę oprocentowania. Znów możliwe jest zyskanie podwyższonego oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym, jednak nie dość, że na niższy procent, to dodatkowo dla środków liczonych względem stanu sprzed prawie 3 tygodni. Zgodnie z przewidywaniami oprocentowanie spadło do 2,2%.


Aby zgarnąć 2,2% konieczne jest ulokowanie nowych środków względem dnia 7 kwietnia 2017. Oznacza to, iż wszyscy którzy wycofali środki nieco później nie łapią się na nową promocję. Czyżby bank czytał blogi finansowe? 🙂

Jeśli jednak spełniamy te warunki, to 2,2% obowiązuje nas do 26 lipca dla kwoty do 150 000 zł. Nadwyżka oprocentowana jest na 1,7% w skali roku, a stare środki na 1,5%.

Nowa tabela oprocentowania znajduje się pod tym adresem.

Co zrobić, jeżeli nie łapiemy się na nowe oprocentowanie? Osobiście wszystkie środki przerzucam do Banku Millennium, który zachował się zdecydowanie lepiej – nie dość, że nie obniżył oprocentowania (ciągle obowiązuje 2,5% do 100 000 zł), to jeszcze zachował się przewidywalnie w ustalaniu nowych środków. Przypominam również, że nowi klienci tego banku mogą dodatkowo zgarnać aż 560 zł za założenie konta. Szczegóły w prześwietleniu oferty.

Ranking najlepszych kont bankowych :

ranking kont bankowych

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *