Styczeń 2017 – nadchodzą zmiany w oprocentowaniu lokat

Po wielu miesiącach wyszukiwania ofert o nieco wyższym oprocentowaniu, możemy spodziewać się korzystniejszych ofert dla oszczędzających. Już teraz ceny towarów oraz usług rosną co sugeruje koniec deflacji oraz możliwość przywrócenia wysokość standardową stóp procentowych NBP. Oznacza to, że już w ciągu kilku miesięcy możemy spodziewać się długo oczekiwanych zmian. W przeciwieństwie do kredytobiorców, którzy właśnie teraz mogą skorzystać z ofert o niższych kosztach gdyż po podniesieniu stóp procentowych raty zadłużeń będą znacznie wyższe.

Jaką lokatę wybrać?

Zanim w ofertach banków pojawią się korzystniejsze lokaty prawdopodobnie minąć jeszcze kilka miesięcy. Warto w tym okresie zadbać o swoje oszczędności oraz ulokować je na najkorzystniejszej lokacie albo koncie oszczędnościowym. Należy jednak tropić informacje dotyczące decyzji Rady Polityki Pieniężnej oraz odpowiadać odpowiednio na zmiany również te wprowadzane w instytucjach finansowych. Nawet po podniesieniu stóp procentowych, lokaty wskutek pewien czas mogą pozostać na obecnych warunkach. Najkorzystniejsze jednak będzie zapoznawanie się z ofertami na bieżąco oraz podejmowanie decyzji najkorzystniejszych dla Twoich finansów.

Gdzie na początku 2017 roku godzi się ulokować swoje oszczędności? Wciąż najwięcej zyskać mogą Klienci którzy wcześniej nie korzystali z ofert oszczędnościowych. Są to jednak produkty, które skierowane są do wąskiego grona nowych Klientów, dodatkowo wyznaczając szereg warunków, które należy spełnić by uzyskać kilka procent więcej aniżeli jest to przewidziane w przypadku standardowych usług.

Krótki okres umowy, konieczność założenia konta, niska maksymalna kwota wpłacona na lokatę i możność przedłużenia umowy wyłącznie na warunkach jakie przedstawiane są w przypadku produktów w stałej ofercie.

Jeżeli nie masz możliwości założenia lokaty promocyjnej możesz zdecydować się na nieco mniej oprocentowane rachunek oszczędnościowe. To rozwiązanie, które pomoże Ci zachować stacjonarny dostęp do gotówki, zapewniając atrakcyjne odsetki.

Mając jednak możliwość założenia lokaty dla nowych Klientów, koniecznie zapoznaj się z ofertą Idea Banku i BGŻ Optima. Obie lokaty są atrakcyjne pomimo drobnych ograniczeń. Aby dowiedzieć się o nich więcej sprawdź ranking opublikowany na naszej stronie. Możesz też wypełnić całkowicie darmowy wniosek, który pozwoli Ci zorganizować lokatę nawet w ciągu kilku minut.

Nie odkładaj oszczędzania na później

Trudno Ci wygospodarować wolne środki dysponując miesięcznym budżetem? Zastanów się w jaki sposób możesz ozdrowić swoje finanse. Dowiedź się jak wydajesz swoje gotówka oraz czy wszystkie Twoje wydatki są faktycznie potrzebne. Bardzo często nieświadomie przeznaczamy dużą kwotę pieniędzy na zupełnie niepotrzebne zakupy. Mając świadomość swoich wyborów możesz zmienić niekorzystne nawyki oraz nauczyć się systematycznie kłaść przynajmniej część swoich pieniędzy. Pamiętaj, że miesięczne odkładanie nawet niewielkiej kwoty oszczędności przybliży Cię do wyznaczonego celu oraz pomoże zabezpieczyć Twoją przyszłość.

Ranking najlepszych kont bankowych :

ranking kont bankowych

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *