Szkolenie motywacja

Hej dzisiaj przyszło mi robić prezentację – Motywacja oraz auto motywacja. Jest to szkolenie, które będę prezentował swoim pracownikom oraz powiem Wam szczerze, że… było to jedna z lepszych rzeczy, które ostatnio robiłem. Patrząc przez pryzmat czasu wydaję mi się, że mój własny jakość motywacji wzrósł bardzo. Zarówno ku motywowania samego siebie jak oraz innych. Jak jest rzeczywiście? To wiedzą tylko odbiorcy 🙂 lecz feedback z pracy jest aprobujący jak oraz liczba odbiorców bloga też jest fajna, więc podejrzewam, że Wam się podoba.

MOTYWACJA – czy lubisz siebie?

Ostatnio miałem dość ciekawą rozmowę ze swoją żoną (również menadżerka – prowadząca 10 osobowy zespół sprzedażowy) stwierdziła, że jakby zadała koło siebie w pracy pytanie „czy lubisz siebie?” lub oceń satysfakcja z siebie „od 0 ku 10” – stwierdziła, że żaden by nie był zadowolony, tymczasem tym bardziej nikt by ani przyznał sobie dychy. Jak to jest możliwe? Czy wynika to z naszej narodowości? ze sposobu wychowania, systemu szkolnictwa? Gdzie po drodze ginie w nas zdecydowanie siebie? Wraz z żoną częstokroć zastanawiamy się dlaczego ludzie, zajebiści ludzie tak często nie mają w siebie wiary.

I obecnie najlepsze. Ja z czystym sumieniem daje sobie wspomnianą wcześniej dychę oraz określam, że lubię siebie. Baa… powiem więcej – jestem wręcz zajebisty. Czy wynika to z mojej pychy? Arogancji? Grubiaństwa? To pierwsze co pomyślałeś? Dlaczego tak się dzieję? Skąd wewnątrz nas tak mało pewności siebie? Przecież jesteś jedyny w swoim rodzaju, jesteś wyjątkowy, jesteś najlepszy.

Masz wybór, lub wierzysz wewnątrz siebie oraz masz wyniki, lub szukasz wymówek oraz wytłumaczeń. jedynie po co mieć wytłumaczenie lilak efektu?

motywacja

 

 

Wymówki, wymówki, wymóweczki

Najgorsze są wymówki – pozwolicie, że wymienię z 20 🙂

ani da się To jest zbyt trudne Nie dam rady To nie wyjdzie Następnym razem Od poniedziałku To nie moja przewinienie To Twoja wina Problem, wewnątrz tym że Ja nie miałem na to wpływu Nie ma takiej opcji – ulubione mojej żony 🙂 Nie mam wsparcia Samemu nie dam rady Mam za mało czasu To jest za drogie Wykorzystali mnie To nie jest moja sprawa Powinno to inaczej wyglądać – a to moje ulubione słowo „powinni” 🙂 Przecież, robię co mogę ani spodoba się to innym Co ludzie powiedzą? To nie są wymówki, to fakty Ale ani mogę tego zrobić Ktoś/coś mi nie pozwala Nie jestem ponadto taki dobry

Można notować oraz pisać dalej o wymówkach, tylko po co? Pamiętajcie, iż tracimy za każdym razem CZAS. Czas to jedna z niewielu rzeczy, których nie możemy kupić. Nigdy nie wiemy ile przyjdzie nam żyć, więc chwytajmy doba oraz czerpmy z niego na MAX’a. Chwyćmy swoje życie zbyt mordę, weźmy za nie dojrzałość oraz zacznijmy żyć życiem, ach którym zawsze marzyliśmy. Nie możesz? to wymówka. Zrób coś abyś mógł. Zarób więcej pieniędzy, znajdź więcej czasu dla rodziny, otaczaj się zajebistymi ludźmi. Zmień swoją mentalność, swoje zachowanie. Jeżeli obecne rzeczy nie prowadzą do tego, abyś osiągnął to o czym marzysz – zmień to. Masz jedno życie oraz przeżyj je tak, aby pod koniec swoich dni powiedzieć, że było WARTO. Nie bój się zaszaleć oraz zrobić coś głupiego. Najwyżej wyjdziesz na głupka, ale po co patrzeć na to co inni powiedzą. Jeżeli Ty masz istnieć szczęśliwy to po prostu to zrób. Pamiętaj też o tym, że nigdy nie uszczęśliwisz innych, kiedy sam nie będziesz szczęśliwy. Nigdy też nie wiesz jak życie się skończy oraz prawdopodobnie się okazać, że czegoś ani zdarzysz zrobić, a Twoje istnienie się skończy.

Podsumowanie

Kochaj siebie, bliskie Ci osoby oraz żyj pełnią życia – jesteś rzadki oraz nie zmarnuj tego. wewnątrz życiu nie chodzi o to, aby je tylko przeżyć…

 

a tu mały bonusik – bardziej hardcorowy. Motywacja 100%!

Ranking najlepszych kont bankowych :

ranking kont bankowych

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *