Wolność finansowa – 6 kroków aby ją osiągnąć

Ostatnio wiele myślę na temat wolności finansowej oraz niezależności finansowej… Dlaczego? Ponieważ od najmłodszych lat starałem się postępować w taki sposób, aby zbudować kapitał, który pozwoli mi to osiągnąć. Jedna z kluczowych zasad w moim życiu to, aby nie trudnić się dla pieniędzy. Chciałbym aby to one pracowały dla mnie. kiedy patrzę po swoich znajomych częstokroć widzę jak wszyscy pędzą wewnątrz wyścigu szczurów aby zarabiać więcej oraz więcej… Tylko po co? Zarabiają więcej = wydają więcej. Problem się rodzi gdy jest słabszy miesiąc. Bo nagle okazuje się, że potrzebna jest pożyczka… Czy bogaty jest ten kto zarabia 10 tys zł czyż ten co zarabia 3 tys zł? Dla mnie kluczowe ani jest to ile kto zarabia a ile wynoszą jego aktywa. Postanowiłem zrobić szybki wpis – 6 kroków do niezależności finansowej. Pomoże mi to uporządkować wsio w swojej głowie – tymczasem wam – mam nadzieję – rozwinąć swoje FinansoweIQ

Myśl szerzej niż inni – przekrocz strefę komfortu

Krok pierwszy do bogacenia się – to zmiana myślenia. Jeżeli potrafimy sobie coś wymarzyć potrafimy to także osiągnąć. Pamiętajmy jednak, że o podstawowej zasadzie, że marzenia się nie spełniają – marzenia się spełnia! Zamiast utyskiwać oraz zrzucać winę na swoje życie na los, państwo, znajomych, pracę, szefa itp. Weźmy sprawy w swoje ręce! W każdym momencie swojego życia możemy coś zmienić – wystarczy tylko chcieć. Pamiętajcie, że ludzki umysł lubi lenistwo, najgorzej jest zacząć albo spróbować czegoś nowego. Ostatnio dostałem propozycję występu w telewizji, przerażające było to, że na deklaracje obecności miałem 30 minut. ku Warszawy daleko – ponad 500km, a ja o godzinie 17:00 dostaje maila, że nagrywka jest o 7:00 dnia następnego. oraz co dalej? Pomyślałem – kurde! przecież skupiam się na wymówkach zamiast na tym jakie widoki niesie za sobą telewizja. Postanowiłem zaryzykować oraz spróbować – było to zajebiste doświadczenie! I żałowałbym gdybym tego nie zrobił. prosto się mówi o motywacji, rozwoju, jednak gdy okazja puka nam do drzwi, nie każdy ma JAJA żeby je otworzyć. jam przez chwilę również pomyślałem – po co mi to? aczkolwiek moja „grupa wsparcia” z pracy szybko zmotywowała mnie na tyle, że pojechałem, przesunąłem swoją strefę komfortu – oraz wiesz co? Warto było!

Dodatkowy dochód

Gdy już zmienimy coś w swojej głowie oraz nasza motywacja szaleje, pojawiają się same nowe widoki biznesowe. Na początku warto jest poszukać dodatkowego dochodu, a następnie ten dochód przekuć w główny. Najważniejsze jest to, aby ani zaczynać kilku projektów na raz! Zróbmy najpierw jeden projekt dobrze, zautomatyzujmy go a dopiero następnie weźmy się za kolejne biznesy. Jeżeli na raz rozpoczniemy parę rzeczy to gwarantuje Ci, iż nie dokończysz żadnej oraz zero się nie zmieni w Twoim życiu. Zacznij małymi kroczkami, sprawdź skuteczne sposoby na zarabianie, tymczasem później przywal z kopyta oraz wejdź na nowy poziom razem ze swoim biznesem!

zarabianie-w-internecie

Zarabiaj kiedy śpisz – zysk pasywny

Czym jest dochód pasywny? Najprościej mówiąc jest to odmiana dochodu, który mamy przy zerowym lub minimalnym zaangażowaniu czasowym. To moja definicja, ponieważ w Internetach możemy spotkać kilka. Co to właściwie znaczy? CO rozumiemy poniżej pojęciem dochodu pasywnego? Ja rozumiem to tak, że czy dokazywać stoi czy się leży … x zł się należy. lub inaczej. Są to również dodatkowe profity, które czerpiemy z tytułu samego posiadania pieniędzy – np zyski z lokat, odsetki z obligacji itp.

Sporo napisałem już na temat dochodu pasywnego więc możesz rzucić okiem na te 2 artykuły:

Kilka słów na temat dochodu pasywnego 9 sposobów na dochód pasywny

Dochód pasywny to pieniądze, które otrzymujemy z tytułu posiadanych oraz ZAINWESTOWANYCH pieniędzy!

Niezależność finansowa

Kolejnym krokiem jest poziom niezależności finansowej. To poziom, w którym nasze dochody pasywne równają się poziomowi naszych kosztów. Czytaj – żyjemy bez pracy, jedynie z samych oszczędności. Niezależność to etap, wewnątrz którym możemy zacząć inne biznesy, rozwijać swoje pasje oraz przepędzać więcej czasu z bliskimi. Dla mnie etap niezależności finansowej to etap, w którym zyskujemy coś najcenniejszego na świecie – CZAS. Niezależność finansowa to etap, ku którego dążę oraz mój przeznaczenie „przed 30stką”. Czy się uda? Za kilka lat się okażę, ale myślę, że jestem na dobrej drodze. Sztuka bogacenia się, niezależność finansowa oraz wolność finansowa to sposób myślenia, odpowiednie nawyki oraz silna motywacja oraz czczość sukcesu. Jeżeli to masz – osiągniesz to!

Automatyzuj swój przedsiębiorczość – wolność finansowa

Wolność finansowa oraz dochód pasywny to sposoby zarabiania oraz stan majątkowy, wewnątrz którym nie musimy już pracować. Dlatego ważna jest automatyzacja biznesu. Czy jest to biznes tradycyjny, w który „wrzucamy odpowiedniego menadżera”, który robi całość rzeczy z nas. A może jest to biznes nowoczesny – internetowy, wewnątrz którym większość rzeczy dzieje dokazywać sama – strony lądowania, odpowiednie mailingi, schematy oraz procedury. przedsiębiorczość w XXI wieku to biznes, który ewoluuje, kto się ani rozwija oraz nie dopasowuje to aktualnych trendów ten się zwija. Rachunek jest prosty – automatyzuj swój biznes, tak aby generował dla Ciebie pieniądze, pracował dla Ciebie, a przede wszystkim, żebyś zarobił najcenniejszą walutę świata – Czas.

zarabianie-w-internecie

Powielaj sprawdzone schematy – myśl oraz bogać się!

Mówi się, że człowiekiem sukcesu oraz dostatecznie bogatą osobą jest ten, który zbudował biznes, stracił wszystko oraz wstał z popiołu aby zbudować coś ponadto większego. Myślę podobnie, choć upadłość nie zawsze wrzucam w ten schemat. Chodzi generalnie o to, że jeżeli zbudujemy jeden biznes, który zautomatyzujemy to jesteśmy wewnątrz stanie powielić to działanie oraz zbudować kilka. Dobrych przykładem skalowanego biznesu jest McDonald’s – każdorazowy z lokali jest identyczny, każdorazowy ma rentowny sposób wypracowania dochodu, wszystko dzieje się tak samo, każdy burger wygląda identycznie, tymczasem w każde frytki mamy wrzucane tyle samo soli? Czy to przypadek czy idealny model biznesu oparty na powielanych procedurach? idea oraz bogać się. Zanim aczkolwiek przystąpisz do działania zaplanuj wszystko. Dlaczego?

„Gdybym proszek 6 godzin na ścięcie drzewa, poświęciłbym 4 na ostrzenie siekiery.” – Abraham Lincoln

Ranking najlepszych kont bankowych :

ranking kont bankowych

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *