Wydłużenie okresu spłaty

Data publikacji: 19 sierpień 2016 roku

Jeżeli miesięczna rata kredytu albo pożyczki zaczęła być dla Ciebie problematyczna, zapytaj się o możliwość wydłużenia okresu kredytowania. Pozwoli Ci to na regularne opłacanie niższych rat, które ani będą tak kłopotliwe. Pamiętaj jednak, że tym sposobem do banku wpłynie więcej odsetek, czyli w całkowitym rachunku za kredyt zapłacisz więcej.

Skontaktuj się z doradcą finansowym banku oraz zgłoś swoje problemu. Możesz okazać dokumenty potwierdzające m.in. obniżenie wynagrodzenia albo inne czynniki, które mają wpływ na Twój ograniczony budżet. Jeżeli do pory zgłoszenia przeszkód w spłacie regulowałeś swoje zobowiązanie zgodnie z wyznaczonymi terminami, bank nie będzie mieć z pewnością żadnych przeszkód by zmienić w drobny sposób warunki kredytu. Niższa rata, sprawdzi się jeżeli masz pewność, iż problemy finansowe są trwałe oraz tylko w ten sposób będziesz w stanie spłacić zobowiązanie. Podobnie jeśli w przypadku kredytu konsolidacyjnego musisz pamiętać, że bardzo później uzyskasz całkowitą niezależność oraz spłacisz w całości swoje zobowiązanie. Co może mieć także wpływ na potencjalne ubieganie się o kolejną pożyczkę albo skorzystanie z innych ofert finansowych.

W interesie banku jest doprowadzenie do tego by pożyczkobiorca uregulował swoje zadłużenie. Oznacza to, że zgłaszając swoje problemy finansowe możesz liczyć na dostosowanie warunków umowy do Twoich aktualnych możliwości. Konieczne jest jednak aby nie stracić wizerunku wiarygodnego usługobiorcy. Nie czekaj na moment w którym zalegać będziesz z kilkoma ratami swojego kredytu, zgłoś się do instytucji oraz przedstaw swoją sytuację zanim w Biurze Informacji Kredytowej pojawi się wpis o Twoim rosnącym zadłużeniu. Im szybciej podejmiesz kroki by polepszyć swoją sytuację, tym większe prawdopodobieństwo, że znajdzie się nawet kilka możliwości, które pozwolą Ci na spłatę kredytu czy pożyczki, lilak ponoszenia przykrych konsekwencji.

Ranking najlepszych kont bankowych :

ranking kont bankowych

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *