Zarabiaj na pożyczaniu – inwestycja w pożyczki społecznościowe

Chwilówki znają wszyscy. Popularniejsze stają się pozabankowe pożyczki ratalne. Niewiele jest jednak osób, które znają pożyczki społecznościowe. Zwłaszcza, że platformy internetowe oferujące je ani służą tylko do pożyczania gotówki, ale oraz ku jej zarabiania. Możesz zostać inwestorem, pożyczając swoje kapitał innym z zyskiem. Jak się do tego zabrać? I najważniejsze – czy to się w ogóle opłaca?

Zanim jednak przejdziemy do tych kwestii, trzeba zacząć od podstaw. Czym są pożyczki społecznościowe? To rodzaj transakcji zawieranych bezpośrednio pomiędzy osobami fizycznymi zbyt pomocą serwisów internetowych, za to bez pośrednictwa tradycyjnych instytucji finansowych. Innymi słowy – część użytkowników takich platform inwestuje swoje pieniądze, pożyczając je innymi. Serwis internetowy łączy te dwie grupy ze sobą, pośredniczy w spisaniu umowy oraz zajmuje się kontaktem pomiędzy pożyczkodawcami a pożyczkobiorcami, czyli dba o całą stronę formalną tego przedsięwzięcia. Pierwsze serwisy oferujące pożyczki społecznościowe pojawiły się w Wielkiej Brytanii. W Polsce dotarły w 2008 roku. Od tej pory rozwinęło dokazywać wiele platform, które z powodzeniem pomagają w pożyczaniu i zarabianiu.

Zasady inwestowania w pożyczki społecznościowe

Zazwyczaj serwisy oferujące pożyczki społecznościowe od inwestorów nie wymagają żadnych kosztów za założenie i prowadzenie konta. Zysk z odsetek jest ustalony już w momencie podpisywania umowy z pożyczkobiorcą. Oczywiście, istnieje ryzyko, że obietnica nie zostanie spłacone. Pośrednicy wówczas prowadzą działania mające na celu spłacenie pożyczki, niektóre platformy minimalizują ryzyko, gwarantując inwestorom zwrot części wyłożonej kwoty. Najbardziej opłacalne jest udzielanie kilku (i więcej) pożyczek wewnątrz jednym czasie – zyski wówczas będą wyższe oraz zdecydowanie zauważalne. Pożyczki można także kupować oraz sprzedawać.

Jak zostać inwestorem na rynku pożyczek społecznościowych?

Na samym początku musisz ustalić, ile chcesz zainwestować. Specjaliści przestrzegają, by nie zaczynać od dużych kwot. gospodarka pożyczek społecznościowych należy do ryzykownych inwestycji, dlatego lepiej zaczynać od małych sum. Inwestycję warto zacząć od analizy serwisów, sprawdzenia który oferuje najlepsze korzyści, tymczasem najmniejsze ryzyko. Dobrym pomysłem będzie zapoznanie się ze szczegółami oferty dla inwestorów, przeczytanie regulaminów i możliwy kontakt z serwisem – w razie pytań albo niejasności. Eksperci doradzają, że nie warto inwestować wszystkich oszczędności tylko w jeden projekt – wówczas ryzykowność utraty środków nieco maleje. Lepiej udzielić kilku pożyczek, najlepiej na różnych serwisach.

Rejestracja w serwisie – jak to wygląda?

Reguła działania platform oferujących pożyczki społecznościowe jest taka sama. Najpierw zakłada się konto, konieczna będzie także weryfikacja tożsamości, serwisy sprawdzają pożyczkodawców w bazach kredytowych, czy są wiarygodni, konieczne będzie zaakceptowanie regulaminu i przejście wszystkich wymaganych formalności. potem można inwestować. Każda platforma ma ustaloną kwotę, od której można rozpocząć pożyczanie. Za pomocą specjalnej zakładki dla inwestorów można rozpocząć inwestowanie. Umowę pożyczki sporządza serwis, przed pożyczeniem gotówki otrzymuje się ją ku akceptacji. Należności wraz z odsetkami otrzymuje się na bieżąco, można je wypłacać w dowolnym momencie albo inwestować w kolejne projekty.

Ile można zarobić na pożyczkach społecznościowych?

Inwestując w serwisach pożyczek społecznościowych, wolno uzyskać do 26% zysku brutto od udzielonej pożyczki. Wiele zależy od tego, na jakiej zasadzie działa dany serwis – czy pożyczkodawca sam ustala oprocentowanie, czy jest ono ustalone przez platformę itp. Według szacunków oddawanych zostaje 90% pożyczek. Serwisy prowadzą bardzo szczegółową weryfikację klientów, sprawdzają bazy kredytowe, szacują zdolność do spłacenia pożyczki. Szansa na zarobek jest zatem realna, ale trzeba też liczyć się z ryzykiem utraty części środków. Wiele serwisów oferuje aczkolwiek gwarancję ochrony kapitału.

*******

W Polsce istnieje paręnaście serwisów tego typu. Należą do nich między innymi Fellow Finace, Kokos, CapitalClub, Finansowo czy Monero. Działają one w oparciu o obowiązuje przepisy prawa. Wystarczy założyć konto, przejść weryfikację oraz już można inwestować. Gdyby jednak interesowały Cię inne sposoby na zarobienie paru groszy, zapoznaj się z naszymi 7 poradami, na temat tego jak inwestować oszczędności. Wybierz własny sposób na pomnażanie swoich dochodów!

 

Zarabiaj na pożyczaniu – inwestycja w pożyczki społecznościowe 1.5 (30%) 2 głosów Udostępnij: Przydatny artykuł? Zapisz się do naszego newslettera.

Oprócz informacji o najlepszych pożyczkach, dostaniesz wiele ciekawych dodatków, których nie publikujemy na stronie.

Dlaczego warto się zapisać? Dowiesz się gdzie najkorzystniej ująć pożyczkę. Dostaniesz informacje o nowych pożyczkodawcach na rynku. Otrzymasz wiele ciekawych dodatków nie publikowanych na stronie. Wysyłamy max. 1 wiadomość w miesiącu. Zaznacz wszystkie Akceptuję Regulamin oraz Politykę prywatności Zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych Zgadzam się na przekazywanie informacji handlowych Pierwsza pożyczka za darmo – sprawdź, ile dostaniesz! Pożyczka na raty – jak ją wybrać?

Inne wpisy z tej kategorii

Kredyt Konsolidacyjny – czy wiesz jak wybrać najlepszy? Pożyczka od ręki, czyli gotówka już w kilka minut Czy oszczędzania można się nauczyć? Platforma edukacyjna Kapitalni.org od Wonga.pl Pożyczki dla zadłużonych, czyli co robić gdy ciągle brakuje pieniędzy?

Ranking najlepszych kont bankowych :

ranking kont bankowych

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *