Zmiany w Alior Banku: ponowne obcięcie cashbacku i płatne wypłaty poniżej 100 zł!

Alior Bank zapowiedział drugą w tym roku zmianę tabeli opłat oraz prowizji i regulaminu programu cashback dla Konta Rozsądnego. Od 1 lipca 2017 zapłacimy za bilon wypłaty z bankomatów, a cashback zostanie obcięty o 1/3 – do poziomu 1% poniesionych wydatków.

Zmiana tabeli opłat w Alior Banku - lipiec 2017
Pomimo tego, że bank wspomina głównie o dwóch powyższych zmianach, to nowa tabela opłat zawiera ich znacznie więcej. Od lipca zapłacimy więcej za przelewy natychmiastowe (od 1 do przejadać się zł więcej) oraz przelewy w oddziale (średnio o 1 zł więcej). Zmienią się również warunki zwolnienia z opłaty za kartę ku Konta Internetowego – zamiast wydania 100 zł miesięcznie konieczne będzie wydanie 300 zł – inaczej zapłacimy 6 zł.

Istotną dla wielu osób zmianą jest wprowadzenie minimalnej kwoty wypłaty z bankomatów krajowych Euronet dla wszystkich kont, oprócz Konta Wyższej Jakości. Od lipca wypłata będzie kosztować 5 zł, jeśli wyniesie mniej niż 100 zł. To niemal identyczna zagrywka, jak kilka miesięcy temu w mBanku. Czyżby nowy trend?

Na koniec kilka słów o programie cashback, który obowiązuje klientów Konta Rozsądnego. Do tej pory posiadacze rachunku mogli zgarniać 1,5% (po styczniowej obniżce z 3%), a od lipca zarobią już symboliczne 1% od wartości transakcji w sklepach spożywczych, supermarketach oraz hipermarketach. Warto pamiętać, że cashback naliczany jest tylko wtedy, kiedy na koncie odnotowano wpływ z tytułu wynagrodzenia, stypendium itd., a maksymalna wysokość zwrotu wynosi 400 zł rocznie (max. 50 zł miesięcznie).

Szczegóły w wykazie zmian na stronie banku.

Zmiany mi się nie podobają. Gdzie się przenieść?

Choć zmiany nie są rewolucyjne to trzeba zauważyć, że to już któraś z kolei zmiana tabeli opłat w Alior Banku. Od czasów darmowego konta oraz „wyższej kultury bankowości” minęło sporo czasu oraz wiele osób myśli coraz intensywniej o zmianie banku. Gdzie są udać? Do wyboru jest kilka ciekawych ofert.

Po pierwsze – chwalony przez wielu Bank Millennium. Tu warunki zwalniania z opłat są bardzo proste (wpływ 1000 zł oraz wykonanie 1 transakcji kartą), a w zamian otrzymujemy darmowe konto, kartę i wypłaty z bankomatów. Do końca maja możemy również zgarnąć nawet 560 zł na start dzięki promocji Money Mania.

Co, jeśli nie chcemy przejmować się żadnymi warunkami oraz chcemy po prostu darmowe konto? Tu z pomocą przychodzi Nest Bank, który w zasadzie jako ostatni bank proponuje 0 zł za wszystkie podstawowe usługi: konto, kartę i wypłaty z bankomatów. Konto można założyć pod tym adresem.

Jakie są inne propozycje? Generalnie to wszystko zależy od tego jak używać będziemy rachunku oraz na spełnienie jakich warunków możemy się zgodzić. Polecam więc skorzystać z naszej porównywarki rachunków bankowych, która na podstawie wydatków oraz wpływów sama podpowie które konto opłaca się najbardziej 😉

Ważne dokumenty

Regulamin programu cashback Wykaz zmian w tabeli opłat oraz prowizji

Ranking najlepszych kont bankowych :

ranking kont bankowych

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *